Держдепартамент США пояснив слова Обами щодо «державу-клієнта»

398

Державний Департамент США дав офіційну відповідь на запит українських журналістів з проханням прокоментувати значення вислову президента США Барака Обами про Україну під час його промови перед американським Конгресом у вівторок.

Відповідь надійшла за підписом заступника речника Держдепартаменту США Марка Тонера.

«Президент (Обама, – ред.) у своєму виступі мав на увазі попередні довготривалі зусилля Росії щодо зміцнення режиму колишнього президента Януковича для того, щоб завадити Україні просуватися далі в напрямку інтеграції з Європою, а також нинішню (російську, – ред.) окупацію Криму, її (РФ, – ред.) широкомасштабні зусилля на підтримку озброєних груп, що діють в східній Україні та інші зусилля, спрямовані на дестабілізацію країни», – йдеться в документі.

При цьому зазначається, що впродовж останніх двох років «Сполучені Штати працюють у тісній взаємодії з європейськими та міжнародними партнерами, щоб допомогти Україні відстояти свою демократію й територіальну цілісність».

У держдепартаменті запевнили, що в Вашингтоні «як і раніше мають тверду прихильність у наданні допомоги українському народові побудувати країну – мирну, процвітаючу та вільну в обранні власної долі».

Як повідомляло агентство, президент США Барака Обама у вівторок ввечері виступив перед Конгресом зі щорічним посланням про стан справ у країні. Зокрема, він зазначив: «Попри серйозні економічні скорочення, Росія спрямовує ресурси на утримання України та Сирії – країн-клієнтів, які вислизають з її орбіти». Тлумачення цього вислову президента США викликало запитання в експертних колах та жваві дискусії.