Deutsche Bank прискорить розрив зі структурою ВТБ

334

Німецький Deutsche Bank AG має намір прискорити розрив з кіпрським банком RCB Bank, співвласником якого є група ВТБ, після публікації «панамських документів», у яких фігурувала ця кредитна організація, інформує агентство Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.

При цьому сам RCB Bank відкинув зв’язок між скандалом, пов’язаним з публікацією «панамських документів», і рішенням Deutsche Bank припинити контакти. «RCB Bank Ltd категорично заперечує будь-який зв’язок між справою, пов’язаною з «панамськими документами», і рішенням Deutsche Bank відмовитися від клірингових операцій в деяких регіонах. Ми були проінформовані про рішення Deutsche Bank задовго до появи «панамських документів». Більш конкретно, ми були проінформовані про це рішення, яке, як ми розуміємо, є складовою частиною змін у стратегії Deutsche Bank від 21 березня 2016 року», – цитує РІА Новости заяву представника банку.

Bloomberg також уточнює, що повідомлення від Deutche Bank було отримано в RCB Bank 21 березня, при цьому під час перехідного періоду кореспондентські відносини між організаціями будуть зберігатися. Публікація даних панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, пише агентство, змусила німецький банк прискорити цей процес.

«Слід зазначити, що наша співпраця з Deutsche Bank продовжиться протягом перехідного періоду. Наша співпраця всі ці роки була успішною і може бути охарактеризована лише високим рівнем професіоналізму. Ми поважаємо рішення Deutsche Bank і дякуємо їм за співпрацю», – пояснив представник RCB Bank.

Раніше банк відкинув опубліковані в ЗМІ дані розслідування щодо офшорів. «Незалежно від будь-яких тверджень про осіб чи компаніях, згаданих у розслідуванні, RCB Bank Ltd ніколи не надавав і не надає незабезпечені кредити. Більш того, при наданні кредитів, банк виконує всі необхідні процедури і, зокрема, має повне уявлення про цілі запланованих транзакцій», – говорилося в заяві банку, надісланому РБК.

RCB Bank особливо уточнював, що згаданий у розслідуванні віолончеліст Сергій Ролдугін, в дружбі з яким зізнався президент Володимир Путін, ніколи не був клієнтом банку, ні як фізична особа, ні як бенефіціар якої-небудь компанії.

Ролдугін фігурував в матеріалах Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), які 3 квітня опублікували розслідування про міжнародну мережі офшорів. Воно було засноване на документах панамської юридичної компанії Mossack Fonseca.

Як писала «Нова газета», згідно з документами, Ролдугін був власником Sonnette Overseas з Британських Віргінських островів та International Overseas Media (IMO) з Панами. За інформацією видання, у кожного з цих офшорів була своя роль. Одні без забезпечення «отримували сотні мільйонів доларів» від кіпрського RCB Bank, значна частка в якому належить державному банку ВТБ, і потім розподіляли ці кошти іншим компаніям на різні потреби. Інші офшори використовувалися для контролю великих пакетів акцій у російських підприємствах. Треті грали роль технічних фірм, через які повторювались гроші або списувалися безповоротні борги, стверджувало видання.