ДФС вимагає у «Київстар» понад 1 млрд грн податку

224

Державна фіскальна служба вимагає у телекомунікаційного оператора «Київстар» понад 1 млрд грн податку за угоду з фірмою Сергія Курченка.

Про це повідомили відразу кілька джерел на телекомунікаційному ринку, добре знайомих з цією історією.

«Ми поки не будемо коментувати, але скоро чекайте», — сказав президент «Київстару» Петро Чернишов.

Як розповідає один зі співрозмовників, добре знайомий з претензією ДФС, вимога до «Київстару» виникла за результатами позапланової перевірки компанії податківцями.

За період з початку 2013 року по другий квартал 2014 року у неї на рахунках з’явилося більше 4 млрд грн доходу, походження якого податківці не змогли встановити. Мова про операції з найбільших мережевих дистриб’юторів тих часів — компанією «Ельбрус».

«Прокуратура провела розслідування діяльності цієї компанії. І підписант відмовився від своїх підписів на дорученнях, на підставі яких «Київстар» відвантажував товар», — розповідає джерело.

Формально мобільний оператор отримав невідомо від кого «подарунок» у вигляді дуже великої суми.

«Зараз, згідно з позицією Верховного Суду, якщо посадові особи заперечують причетність до господарської діяльності, неважливо, в якій формі (наприклад, пояснень), то це підстава для визнання для їх контрагентів з цього юрособі всіх операцій фіктивними», — пояснює керівник податкової практики юридичної компанії Jurimex Вікторія Форсюк.

Видання поцікавилося в ДФС, в Центральному офісі з обслуговування великих платників, чому податківці хочуть двічі обкласти дохід компанії податком на прибуток. Але, як уточнила перший заступник начальника Центру Лариса Бондар в телефонній розмові, навряд чи результати перевірки «Київстару» є відкритою інформацією, навіть якщо така була.

Оптова компанія «Ельбрус» — це відомий спосіб отримання грошей оточенням Віктора Януковича. Про її діяльність журналісти проекту Слiдство.Iнфо вже публікували докладне розслідування.

Представники деяких мобільних операторів на умовах анонімності розповідають, що ця компанія в період правління Януковича нав’язувалася владою як основний дистриб’ютор карт поповнення рахунку і стартових пакетів.

Ельбрус жив на відсотку, який заробляв на подальшому перепродажі карт мобільних операторів реальним дилерам і дистриб’юторам.

У згаданому журналістському розслідуванні зазначалося, що Ельбрус співпрацював з «Київстаром» з 2011 року, а з МТС Україна — з 2012-го. Оборот «Ельбрусу» тільки за шість місяців 2012 року становив понад 2 млрд грн.

При цьому в розслідуванні вказується на взаємозв’язок компанії з Сергієм Курченко. Примітно, що, за станом на 2013 рік, штат «Ельбрусу» складався з одного співробітника, а балансова вартість основних засобів — 10 000 грн.

Як з’ясувалося, МТС і «Київстар» вже мали справу з податківцями з приводу господарських відносин з «Ельбрусом».

Але суми, які вимагали доплатити податківці, були, за мірками телеком-компаній, незначними і вимірювалися мільйонами гривень (близько 1 млн грн у МТС і близько 37 млн грн — у «Київстару»).