Для України готується новий «план Маршалла»

365

Як зазначає на своїй соціальній сторінці в мереж Facebook економіст Андрій Новак, Німеччина готує для України сюрприз.

Депутат Бундестагу Карл-Георг Вельман розповів, що Німеччина готує так званий «план Маршалла» для України. Він може стати доповненням до Угоди про асоціацію. Якщо «план Маршалла» запрацює, то тільки під повним контролем з боку Німеччини, додав депутат. Йдеться про декілька сотень мільярдів євро.

Експерт розповідає, що Європейські країни можуть підтримати ініціативу Німеччини про «план Маршалла» для України. Він може означати фінансування у двох напрямках: прямі інвестиції та кредити. Важливо, яким буде об’єм фінансування і в які сфери економіки. Головне, щоб Україні не виділили роль аграрного додатка Європи. У простих економічних відносинах мало доданої вартості та можливостей високої зайнятості для населення. Якщо профінансують усі сфери економіки, «план Маршалла» дасть результат — економічний розвиток і піднесення рівня життя населення.

Також Андрій Новак підкреслює, що Німеччина самостійно не реалізує такий план. Потрібне залучення кількох країн. Їх зібрати легко. Україна приваблива з точки зору інвестицій. А Європі вигідний розвиток «нового великого суб’єкта». Коли поруч буде «економічний тигр» — це дасть додатковий стимул для розвитку європейської економіки.

Два роки тому, українська влада отримала аванс довіри від західних партнерів. Очевидно, він вичерпався. Європейські політики приходять до думки, що краще працювати у режимі зовнішнього управління. Особливо у фінансовій сфері.