До Криму стікаються жителі Крайньої Півночі

443

Жителі російського Крайньої Півночі переселилися до Криму за бюджетний рахунок РФ.

Як повідомили у кримському відділенні Пенсійного фонду РФ, з січня 2015 року в Криму більше 50 пенсіонерів – переселенців з півночі, які отримали компенсацію витрат, пов’язаних з переїздом з районів Крайньої Півночі і прирівняних до них місцевостей на нове місце проживання в “південний” регіон.

У відомстві зазначили, що право на компенсацію витрат по переїзду з північних територій мають непрацюючі пенсіонери-отримувачі страхових (трудових) пенсій і (або) пенсій по державному пенсійному забезпеченню, а також члени їх сімей, якщо вони знаходяться на утриманні пенсіонера.

Це не поширюється на пенсіонерів, які:

працюють за трудовими договорами;

отримують виплати та інші винагороди за договорами авторського замовлення, договорами про відчуження виключного права на твори науки, літератури, мистецтва, видавничим ліцензійними договорами, ліцензійними договорами про надання права використання творів науки, літератури, мистецтва;

здійснюють будь-яку діяльність, в період якої вони підлягають обов’язковому пенсійному страхуванню відповідно до російського законодавства.

У разі виїзду з районів Крайньої Півночі і прирівняних до них місцевостей на постійне місце проживання в райони, що не належать до таких, виникає право на компенсацію.

Обов’язкова умова – переїзд повинен фактично відбутися. Пенсіонер повинен знятися з реєстраційного обліку за попереднім місцем проживання на Півночі і встати на реєстраційний облік за новим місцем проживання в “південному” районі.

Пенсійним фондом Російської Федерації компенсуються тільки фактичні витрати. Спочатку всі витрати, пов’язані з переїздом, пенсіонер несе самостійно і зберігає документи з оплати проїзду і провозу багажу. Авансом компенсація не проводиться.