До створеного Україною «Шовкового шляху» приєднаються країни із ЄС

319

Україна і Литва підписали меморандум про приєднання контейнерного поїзда «Вікінг» до руху по так званому «Новому Шовковому шляху».

Про це повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у ході наради в «Укрзалізниці» у вівторок, 02 лютого.

«Я окремо хотів би підкреслити необхідність співпраці з нашими європейськими партнерами. І те, що Литва зацікавилася і нами підписаний попередній меморандум про об’єднання цього Нового Шовкового шляху з поїздом «Вікінг», — заявив Яценюк.

«Це означає, що в рамках нашої співпраці з Європейським Союзом, в рамках реалізації Угоди про вільну торгівлю до Шовкового шляху будуть підключені не тільки Україна, Грузія, Азербайджан, Казахстан і Китай, але й члени ЄС. «Вікінг» з Клайпеди також отримає можливість постачати свої товари безпосередньо в Китай в обхід Росії», — сказав прем’єр.

Як повідомлялося, у вересні 2015 року «Укрзалізниця» заявила про можливість перевезень вантажів поїздом «Вікінг» з Китаю до Європи.

Відповідний протокол був підписаний під час наради керівників залізниць Казахстану, Азербайджану, Грузії та України з питань формування конкурентоспроможних тарифних умов на перевезення вантажів у напрямку Азія — Європа — Азія 11 вересня 2015 року в Одесі.

Поїзд комбінованого транспорту «Вікінг» почав курсувати в 2003 році. Учасниками проекту є Україна, Білорусь, Литва, Латвія, а з 2012 року і Болгарія. Загальна протяжність маршруту Іллічівськ — Мінськ — Драугисте (Литва) — 1,766 тисяч км.

Обсяги перевезень у складі поїзда «Вікінг» за вісім місяців 2015 року становитимуть 3,920 тисяч контейнерів, що на 52% перевищує відповідний показник 2014 року.

Мінінфраструктури спільно з «Укрзалізицею» 15 січня 2016 року запустили демонстраційний рейс контейнерного поїзда по Новому Шовковому шляху за маршрутом Україна — Грузія — Азербайджан — Казахстан — Китай, який дістався до Китаю на 16-й день шляху — в ніч з 30 на 31 січня 2 016 року.

Даний маршрут є новим напрямком «Шовкового шляху» і альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки в східному напрямку в обхід території Росії.

Він включає поромні переправи Чорного і Каспійського морів (Іллічівськ — Батумі і Алят — Актау-Порт) і повинен стати конкурентним в порівнянні з традиційним сухопутним маршрутом.