До Євросуду була подана скарга від блогера РФ, який був засуджений за репост Правого сектору

313

До Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) подана перша скарга на вирок за репост в Інтернеті. Скаргу подав челябінський блогер і активіст Костянтин Жарінов, який у 2015 році був засуджений за те, що розмістив на своїй сторінці в соцмережі пост забороненого в РФ «Правого сектору».

«Організація була заборонена в Росії через півроку після перепосту, але це не завадило правоохоронним органам звинуватити пана Жарінова в закликах до екстремістської діяльності», – пише видання.

Справа Костянтина Жарінова стала одним з перших випадків притягнення до кримінальної відповідальності за перепост в соціальних мережах.

За даними слідства, 1 березня пан Жарінов розмістив на своїй сторінці пост «Правого сектора», автори якого закликали росіян до повстання проти місцевої влади.

Вже 4 березня йому було винесено прокурорське попередження, після чого власник сторінки пост видалив. Як зазначила адвокат Ірина Хрунова, що представляє інтереси пана Жарінова в ЄСПЛ, Верховний суд заборонив в РФ «Правий сектор» лише 17 листопада 2014 року, що, однак, не завадило правоохоронним органам ще в квітні того ж року залучити її довірителя до кримінальної відповідальності за ст. 280 КК (заклики до здійснення екстремістської діяльності).

Як йдеться у скарзі пана Жарінова у Страсбург, своє кримінальне переслідування він вважає політично мотивованим. У справі є кілька рапортів від співробітників управління центру протидії екстремізму у Челябінській області.

«Це якісь зовсім сторонні люди, які нібито випадковим збігом зайшли на його сторінку до видалення поста, повідомили поліції, що ображені побаченим, і вимагають порушити проти Жарінова справу»,- сказала вона.

У підсумку 28 вересня 2015 року Костянтин Жарінов був засуджений до двох років позбавлення волі умовно, але тут же був амністований. При цьому прокурор у ході процесу вимагав для активіста реального позбавлення волі строком на три роки. Як зазначається у скарзі, незважаючи на амністію, сам факт кримінального переслідування пан Жарінов вважає надмірним, оскільки відразу ж підкорився прокурорам, які вимагали видалити текст зі сторінки «ВКонтакте».