Друга річниця АТО. Що і де відбувалось

413

Рівно два роки тому, 13 квітня 2014 року, Рада національної безпеки і оборони України оголосила про початок проведення антитерористичної операції на Сході України.

Рішення було прийняте у відповідь на проросійські заворушення у містах Донецької і Луганської областей – після спроб незаконних збройних груп захопити адміністративні будівлі і силові структури Донбасу.

13 квітня 2014 року Олександр Турчинов, який перебував на посаді виконувача обов’язків Президента України, оголосив про початок в Україні АТО.

14 квітня він підписав відповідний указ про виконання прийнятого рішення РНБО «Про невідкладні заходи з подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України».

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час виступу на 31-й сесії Ради ООН з прав людини в Женеві 1 березня цього року заявив, що за час військової агресії Росії проти України загинули 9 тисяч людей і ще понад 20 тисяч отримали поранення.

У січні Президент Петро Порошенко заявляв, що за час проведення АТО загинули 2269 українських військовослужбовців.

20 листопада 2015 року Генштаб ЗСУ озвучив офіційні втрати української армії за час АТО. З моменту оголошення антитерористичної операції у квітні 2014 року, загальна кількість бойових і небойових втрат української армії в 2014-2015 роках становила 2673 людини, 831 з яких загинули не під час виконання бойового завдання.

Найбільш трагічними подіями неоголошеної війни були Іловайська трагедія, захист Луганського та Донецького аеропортів, оборона Дебальцевого тощо, які забрали життя багатьох сотень українських бійців.

За час АТО на Донбасі загинули 238 бійців з Львівщини. Такі дані озвучують у Львівській ОДА. Для участі й бойових діях на Донбасі було мобілізовано понад 8 тис. мешканців Львівщини: 5 тис. з яких вже повернулися до своїх домівок, ще 3 тис. будуть демобілізовані найближчим часом. В області діє програма підтримки сімей загиблих воїнів та демобілізованих бійців.