Друзів Прем`єра звинувачують в махінаціях

434

Соратники прем’єр-міністра Арсенія Яценюка приховували в Великобританії «прокладку» державної компанії «Укргазвидобування». Вони, з її допомогою, проводили схеми, які нагадували ситуацію з «вишками Бойка».

Про це повідомив журналіст і народний депутат Сергій Лещенко у своєму блозі. Він розповів, що у фірми Moston Properties Limited планували купити «колтюбінг» — комплекс з трьох апаратів, що включає в себе спеціальну гнучку трубу довжиною в кілька кілометрів для прочищення свердловин на великих глибинах, азотну установку і насос. Вона знаходиться в Лондоні за вулиця Lordship Lane, будинок N393.

«Угода була підписана 29 травня 2015 на суму 5 мільйонів 850 тисяч доларів. Незважаючи на реєстрацію в британській столиці, фірма Moston є звичайною прокладкою з непрозорою власністю», — написав Лещенко.

Нардеп наголосив, що статутний капітал компанії, згідно зі статутними документами з державного реєстру, становить всього лише два фунти стерлінгів. Він додає, що для британської фірми відкрили рахунки в Латвії. Директором компанії є Георгіна Папапетроу, яка має громадянство Кіпру. Також вона формально володіє ще 49 фірмами.

Лещенко зазначає, що в цій же старій будівлі, по сусідству з фірмою «прокладкою», розташувався магазин з продажу пральних машин та матраців. Крім того, він наголосив, що свердловини знаходяться в Полтавській області. Саме до них, згідно з документами, повинні доставити «колтюбингову» установку.

Лещенко заявив, що розкрив ще один спосіб відмивання грошей. Ним користувалися менеджери Миколи Мартиненка і покійного Ігоря Єремєєва.