Дума Російської Федерації – нелегітимна

379

Сьогодні Верховна Рада ухвалила Заяву про невизнання легітимності виборів і депутатського складу Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання. Це справедливе і своєчасне рішення, адже організовуючи вибори на окупованій території Криму Росія кинула виклик всьому вільному світу. Путін поставив під сумнів всі міжнародні договори та все міжнародне право.

264 народних обранці підтримали ініціативу фракції «Народний фронт». Після «виборів» у Криму – нижня палата російського парламенту є нелегітимною, адже до неї обрані і за списками партій і за мажоритарною системою так звані «депутати» від Криму. У російській Думі не може бути так званих «народних обранців від Криму», адже Крим – це Україна.

Як Голова Верховної Ради, я невідкладно дав доручення направити Заяву до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій, щоб привернути увагу наших міжнародних партнерів до свавілля російських окупантів.

Сьогодні під час засідання Парламентського комітету Україна – ЄС я звернувся до своїх колег – європейських парламентарів на чолі з Андреєм Пленковічем з проханням не визнавати так звані «вибори» на окупованій території.

Україна продовжує протистояти агресії з боку Російської Федерації і боротися за свій суверенітет і територіальну цілісність. Але нам важлива підтримка наших друзів і союзників.

Визнання державами вільного світу і міжнародними організаціями цих так званих «виборів» – буде ніщо інше, як заохочення агресора, а це як показує нам історія Другої світової війни лише підштовхує міжнародного злочинця до окупації нових і нових територій. Агресивні наміри Путіна, я переконаний не обмежуються лише Україною. Його маніакальна мета – це реставрація російської імперії на Євразійському континенті.

Закликаю наших міжнародних партнерів засудити зухвале порушення міжнародного права і агресивні дії російського окупанта.

Автор матеріалу: Андрій Парубій, голова Верховної Ради України, громадський діяч, політик