EASA дозволила літати над Кримом

270

Європейська агенція з авіаційної безпеки (EASA) заявила, що авіакомпанії можуть розглядати виконання польотів над окремими частинами Криму.

Про це йдеться в Інформаційному бюлетені агентства з питань безпеки.

Як відзначається у документі, авіакомпанії можуть розглянути виконання польотів у повітряному просторі навколо Сімферополя через два позначених маршрути.

Агентство відзначає, що наразі є міцна основа щодо заходів зі зниження ризиків, а також що авіакомпанії можуть використовувати інформацію, надану Україною, для планування польотів.

У бюлетені також підкреслено, що координувати літаки в повітряному просторі над Кримом буде Україна.

Як відомо, раніше Європейська агенція з авіаційної безпеки не рекомендувала здійснювати польоти над Кримом у зв’язку з анексією півострова та територіальними суперечками між Україною та РФ.

Таке рішення є політичною перемогою України, яка просила затвердити окремі маршрути над Кримом ще влітку минулого року.

Окрім того, Україна зможе отримувати кошти за обслуговування закордонних літаків та використовувати їх для оплати праці авіадиспетчерів і модернізації обладнання.

Міністру інфраструктури України Андрію Пивоварському не відомо про дозвіл Європейської агенції з авіаційної безпеки літати над Кримом.

«Нам ніхто про це не повідомляв. Такої інформації від Європейської агенції з авіаційної безпеки до нас не надходило», – відзначив він.