Ефективними управлінцями можуть стати активісти

258

В Україні, на думку представників Стенфордського університету, українці повинні трансформувати «Майдан незалежності», «Помаранчеву революцію» та «Майдан» в ефективне управління.

Цю думку прокоментував кандидат філософських наук Сергій Кисельов.

«Влада в Україні належить не суспільству, а правлячим державним структурам. У нас є три гілки влади, в класичній схемі, але в нас ще й президентська гілка та генерального прокурора. А народ є джерелом влади, яке не дуже помітне в нашому суспільстві. Наприклад, дуже прогресивні зміни в Конституції 2005 року, але саме тоді була ініціатива, що всі вибори потрібно проводити раз на 5 років. Це означає, що у нас немає реального, легітимного способу контролю народом держави», — розповів Сергій Кисельов.

Також експерт зазначив, що головною рушійною силою для реформ могли б стати люди, які є активними та пройшли антитерористичну операцію.

«Те, що зараз відкриваються кримінальні провадження проти активістів-добровольців, які повернулися із зони АТО, означає, що влада захищається. У нас є сфера необхідності – це держава і громадянське суспільство. Ці дві сфери постійно тягнуть ковдру на себе. Якщо громадянське суспільство буде сильним – ми буде демократичними. Якщо ми не можемо вибороти власну свободу, то в такому випадку держава буде посилювати свій тиск. І тоді ми знову прийдемо до авторитаризму чи тоталітаризму, бо будь-яка держава до цього прагне», — підкреслив Сергій Кисельов.

Експерт вважає, що політична розправа з добровольцями і активістами – це не ознака сили держави, а радше навпаки.