Ека Згуладзе попросила громадян не довіряти реформаторам

474

На засідання спільної колегії МВС та Мін’юсту України виступила з промовою Ека Згуладзе, перший заступник Міністра внутрішніх справ.

«Реформи інститутів це не безповоротний процес. Якщо ми зупиняємося, то скочуємось назад. Це не статична картина, якою б гарною вона не здавалась, вона має рухатись, як велосипед. Якщо ми будемо котитися назад, ми не просто залишимось на тому рівні, ми на шляху будемо руйнувати все те, що нам вдалось  зробити за останній рік», — розповіла Ека Згуладзе.

Міністерство внутрішніх справ обіцяє, що 2016 рік буде концептуальнішим у розвитку та впровадженні реформ, зокрема, дерегуляції, децентралізації, боротьби з корупцією.

«Флагмани, навіть такі гарні, як патрульна поліція, яка мене дратує вже. І коли нас хвалять за проект патрульної поліції, я не радію, я хвилююсь. Ми не можемо мати острівки реформ. Якщо острівки лишаться в оточення океану корупції та інтриг, вони потонуть в цьому океані. Важливо, при створенні островців успіху, зв’язувати їх мостами, які можливі через принципи», — додала заступниця міністра.

Важливим принципом, вважають в Міністерстві,  є люди. Коли створювалися концепції реформ, експерти задавали питання собі, як ця реформа допоможе рішенню проблеми конкретної особи. І чи потрібна ця реформа. Якщо ініціатива не допомагає вирішити проблему, то це непотрібна реформа.

«В цьому році ми будемо економити все, що в нас є, для інших пріоритетів, в тому числі на зарплати. Ці зарплати мають бути достойними кругом. Менше популізму і краси. Потрібно робити інвестиції в людей. Також, якщо людина корумпована, я б хотіла більше бачити арештів, ніж звільнень. Потрібно позбавлятися тих, хто не вірить, а просто хочуть «перечекати» і реально гальмують реформи», — додала Ека Згуладзе.

Пообіцяли на брифінгу, що  буде мінятися вся кримінальна юстиція. В першу чергу, прокуратура, суди СБУ, НАБУ.

«Не дивлячись на успіхи в реформах, які у нас вже є, я хочу зараз попросити людей про дещо дивне: «Не довіряйте нам!» Особливо не довіряйте словам, судіть нас по справах, і суворо. І не потрібно боятися фрустрації», — закликала Ека Згуладзе.