Економічні ризики для курсу гривні

313

Головний ризик девальвації гривні — мала кількість безготівкової валюти. Про це  сказав президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Сьогодні Україні катастрофічно не вистачає безготівкової валюти, — сказав він.

Є такий показник: загальна сума безготівкової гривні і безготівкової валюти (дані є на офіційному сайті Нацбанку). Якщо візьмемо суму безготівкової гривні і поділимо на суму безготівкової валюти, то побачимо, що такий розрахунковий курс – 32 гривні за долар. Іншими словами – ризик девальвації у нас закладений економічний,
— пояснив Охріменко.

Виходом із ризикованої ситуації експерт називає приток валюти.

Це депозити фізичних осіб – якщо їх понесуть у банки, показник одразу зростатиме. Це приватні перекази, експорт – теж плюс. Поки що цей показник дуже низький. Він у кінці того року впав, і в січні-лютому практично не зростав,
— уточнив Охріменко.

Аналітик підсумував, що політична ситуація – це «додатковий фон», і поки в Україні не збільшиться кількість безготівкової валюти, ризик девальвації гривні не зникне.

Нагадаємо, аналітики Atlant Finance помітили тиск політичної нестабільності на валютний ринок, і передбачають, що гривня може знецінитися на наступному тижні.