Економіка вже давно не отримувала кредитну дозу від МВФ

406

Україна вже близько 7 місяців живе без кредитного траншу від Міжнародного валютного фонду.

Видача валютних траншів призупинено через політичну нестабільність в українському політикумі та повільне просування реформ, не зрушення з мертвої точки у боротьбі з корупцією. Ще у МВФ пояснюється ця позиція тим, що в Україні зараз немає з ким домовлятися.

«У цих заявах і рішеннях є декілька інформаційних шарів. По-перше, МВФ зараз досить серйозно говорить про повернення України до рівня світової кризи, 2008 року. Вони мають для цього чіткі показники – зниження попиту, ряд показників по заборгованості. Вони зараз працюють над стратегією стимулювання попиту. Це є вагомим аргументом в тому, чому затягується кредитування України. Кредиторам не зрозуміло, на скільки Україна є надійним партнером, який буде повертати кредит за тими умовами, які підписала пані Яресько», — розповіла політичний консультант Катерина Одарченко.

Умови були наступні: за умови росту ВВП на 2 % , відповідно кредиторі ще отримують відсоток від росту ВВП, що для них фінансово є вигідно. Але Міністр фінансів заявила, що у нас не буде росту ВВП більше 2%. Також кредиторам надаються звіти та продовжується тиск з боку гарантій.

«Яресько не єдиний перемовник у цій справі. Але чому вона симпатична кредиторам? Бо вона зараз веде фіскальну політику за тією ж стратегією, за якою її вів Уряд Азарова. Якби Яресько пішла по ліберальному шляху, на чому наголошували громадські активісти, представники малого та середнього бізнесу, світові аналітики, то ми могли б збільшити і показники росту ВВП. Але вона буде гарантувати, що кредитора свої кошти отримають», — додала Катерина Одарченко.

Зараз малий та середній бізнес відчуває, як податки зростають, дешевих кредитів на розвиток бізнесу немає. Експерти зазначають, що  навряд кредитну лінію відкриють найближчим часом.