Екс-керівник «Укрзалізниці» Завгородний заборгував залізниці майже мільйон гривень

474

Компанія “А.С. Інжиніринг Груп” родини екс-керівника ПАТ “Українська залізниця” — Олександра Завгороднього, згідно рішенню суду, заборгувала “Одеській залізниці” майже мільйон гривень за користування вагонами і зберігання вантажу.

Наприкінці 2015 року Господарський суд Дніпропетровської області за позовом “Одеської залізниці” прийняв рішення стягнути понад 800 тис. грн з компанії Завгородніх. Власник вантажу — “А.С. Інжиніринг Груп” — вчасно не розвантажив вагони, відтак вони простояли на станції більше строку безоплатного зберігання. “Одеська залізниця” нарахувала “А.С. Інжиніринг Груп” майже мільйон гривень боргу: з яких 545 тис. грн — за користування вагонами, 338 тис. грн — збір за зберігання вантажу.

На судове засідання представники компанії “А.С. Інжиніринг Груп”, й за сумісництвом родичі екс-очільника УЗ, не з’явились тричі. Відтак, суд забов’язав фірму виплатити борг залізниці.

30 березня Арсеній Яценюк підписав розпорядження про звільнення Олександра Завгороднього. Втім, офіційно залізничника звільнили не через борг, а тому що він виконав поставлені завдання. Таку офіційну причину відставки озвучив заступник міністра інфраструктури України Володимир Омельян.

Вже наступного дня член комітету ВРУ з питань транспорту Олександр Урбанський заявив, що звільнення Завгороднього до проведення розслідування за звинуваченнями, озвученим на його адресу, є передчасним.

Фактично звинувачення на адресу екс-керівника УЗ публічно ніхто не висував. Лише ряд ЗМІ оприлюднили колективне депутатське звернення до прем’єр-міністра України, генерального прокурора, голови СБУ та голови НАБУ щодо корупційних дій Завгороднього. В редакцію цей запит також потрапив.

У документі перераховано декілька причин, з яких, за наявності фактичних підтверджень, було б правильно не лише звільнити, а й, у судовому порядку, притягти до відповідальності порушника. Зокрема, у зверненні йдеться про зловживання голови правління «Укрзалізниці»: співпрацю залізниці з компаніями та банками, пов’язаними з родиною Віктора Януковича. Зокрема, СК «Домінанта», платежі якої склали тільки за IV квартал 2015 року 414 млн. грн., ТОВ «Євроінвестсрой» — 14 млн. грн. у лютому 2016 року.

Також повідомляється про зловживання Олександром Завгороднім службовим становищем: змову з директором Запорізького електромонтажного заводу, завдяки якому в 2015 році на рахунки цього підприємства перевели 398 млн грн. Крім того, депутати звинувачують залізничника і в прямій корупції – підряди «Укрзалізниці» мають компанія, пов’язані з рідним сином і братом Завгороднього — “Інжиніринг груп”.

Однак, жодних додатків, або фактичних підтверджень, озвученим гіпотезам у депутатському запиті немає. Більше того, у документі є неточності: назва компанії родини залізничника вказана невірно.

Після звільнення Олександр Завгородній заявив, що планує приймати участь у конкурсі на посаду керівника ПАТ “УЗ».

Так, я приймаю участь в цьому конкурсі. Було б нелогічно з мого боку відмовитися від можливості продовжити роботу, в яку вже вкладено стільки сил і часу. Моїй команді багато вдалося зробити за цей час, проведений цілий ряд структурних реформ.

Нагадаємо, одразу після призначення на посаду керівника УЗ – Олександр Завгородній в інтерв’ю журналістам заявив, його сім’я має будівельну компанію, яка “зареєстрована на мого брата і на мого сина”. Однак запевнив, що вона “ніколи не працювала на залізниці”.

Натомість, журналісти розповіли про договори між компанією сім’ї Олександра Завгороднього “Сферастрой-Інвест” та “Придніпровською залізницею”. За інформацією УП, у 2007 році залізниця провела тендер на капітальний ремонт прибудови до будівлі управління держпідприємства. Фірма виграла тендер на 3 млн грн, але отримавши підряд, підписала додатковий договір, збільшивши суму за ті ж роботи до 3,2 млн грн. Тоді, Олександр Завгородній відмовився коментувати матеріал.