Екс-заступника Генпрокурора звинуватили у незаконній приватизації

354

Генпрокурор Віктор Шокін буквально за декілька днів до свого звільнення ще встиг домогтися арешту квартири свого екс-заступника Віталія Каська. Помешкання розташоване у столиці за адресою бульвар Дружби народів, 14 — 16.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 22 березня. Арешт накладено за кримінальним провадженням №42016000000000470 від 12 лютого 2016 року.

За версією слідчих, Касько вчинив шахрайство, надавши недостовірну інформацію про відсутність постійного житла у Києві та завищивши фактичну кількість членів сім’ї у 2010 — 2014 роках. Завдяки цьому він нібито незаконно заволодів квартирою в столиці.

На перший погляд може здатися, що вся ця справа — намагання Шокіна помститися Віталієві Каську за критику. Однак не все так однозначно. Річ у тому, що кримінальне провадження проти Каська розпочато на основі фактів, викладених у зверненні до Генпрокуратури голови підкомітету комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, народного депутата, активіста Євромайдану Ігоря Луценка.

Розповісти про них ми попросили самого народного депутата Ігоря Луценка.

Отже, у чому суть претензій до Віталія Каська?

Йдеться про сумнівну приватизацію двох квартир. Ще у 2002 році Віталій Касько отримав службову однокімнатну квартиру в Печерському районі, яку в 2004-му одноосібно приватизувала його матір. І тут уже є порушення. По-перше, матір Каська проживала в трикімнатній квартирі у Львові й не потребувала покращення житлових умов. По-друге, є законодавчі обмеження норм площі житла, які можна приватизувати одна особа. Норма на особу становить 21 квадратний метр, а загальна площа однокімнатної квартири була 49,5 квадратного метра. Та й на цьому не завершилося.

У 2010 році Касько знову звернувся до генпрокурора з проханням надати йому службову квартиру. Він повідомив, що проживає з дідусем, матір’ю та сестрою. Відтак родині Каська виділили трикімнатну квартиру в тому ж Печерському районі. Йдеться про квартиру на бульварі Дружби народів, 14 — 16 площею 155 квадратних метрів. У грудні 2010 року Віталій Касько звільнився з ГПУ і працював як адвокат. Однак службовою квартирою продовжив незаконно користуватися. У 2014 році він її приватизував. Нагадаю, саме того року його призначили заступником Генерального прокурора.

Якого типу це квартира?

Йдеться про житло люкс-класу в дуже престижному житловому комплексі із підземним паркінгом. Але навіть там стандартне житло не таке велике за площею. Наскільки мені відомо, для Каська дві квартири об’єднані в одну. До речі, відомо, що трикімнатну квартиру меншої площі в цьому житловому комплексі тепер продають за 8 мільйонів 500 тисяч гривень.

Яким чином таке елітне житло дістається прокурорам?

Єдиної чіткої методології забезпечення квартирами працівників ГПУ, які цього потребують, не існує. Квартири, які отримує прокуратура, належним чином не обліковують. Однак відомо, що прокуратура регулярно займається де-факто рекетом стосовно забудовників, вимагаючи в них частку квартирами, а потім їх перерозподіляє між працівниками, які особливо вислужилися перед начальством.

І яку частку вимагають у забудовників?

Наскільки мені відомо, орієнтовно 5% від загальної площі будинку.

Яке покарання може тепер загрожувати колишньому заступнику Генпрокурора?

Як мінімум, у нього мали б конфіскувати обидві квартири. А стаття 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України передбачає покарання від штрафу в межах 50 — 100 неоподатковуваних мінімумів (850 — 1700 гривень), або обмеження волі на строк до 5 років — до позбавлення волі на строк до 12 років.

Автор материала: Ірина Коваленко