Експерт пояснив, чому Яценюк залишиться у прем`єрському кріслі

368

Прем`єр-міністра Арсенія Яценюка ніхто звільняти не буде. Навпаки, його будуть «утримувати» в кріслі до останнього. Про це написав політолог Сергій Постоловський у своєму блозі.

«Адже зняти Яценюка – це половина справи, яку, без сумніву, треба зробити. Проте, після виникає питання, ким його замінити?На сьогодні ситуацію в українському парламенті можна характеризувати як патову не тільки для партії «Народний фронт» та особисто для Арсенія Петровича. Не менші ризики існують для Президента та «Блоку Петра Порошенка». У разі відставки Яценюка, коаліція рухне, а це означатиме дострокові парламентські вибори, чиї результати будуть точно не на користь БПП та НФ», — розповів політолог.

Окрім того, на думку експерта, Президенту вигідніше залишити Арсенія Яценюка прем`єром, аніж «ініціювати його відставку».

«Наразі Гаранту важливо утримати позиції у Верховній Раді, адже попереду багато суперечних голосувань, що стосуються як змін до Конституції, так і економічного розвитку держави, боротьби з корупцією і виконання інших умов, що диктують Україні іноземні партнери в обмін на продовження кредитування та надання політичної підтримки у протистоянні російському агресору. Крім того, збереження Яценюка дає можливість Президентові диктувати тому свої умови, адже відтепер саме прем’єр буде залежний від Гаранта, а не навпаки. Таким чином, з високою ймовірністю відбудеться збільшення квоти БПП у КабМіні та інших державних установах вищого рівню. Зокрема, мова може йти про МВС, з огляду на той шквал критики, який наразі зазнає Арсен Аваков», — відзначив Постоловський.

«Крім того, не варто забувати, що дострокові перевибори відкривають шлях Юлії Тимошенко до влади. Враховуючи характер та добру пам’ять Юлії Володимирівни, навряд чи, маючи владу у своїх руках, вона пробачить Арсенію Петровичу та іншим колишнім соратникам їхню зраду у 2014 році. Тому, інстинкт самозбереження буде підштовхувати лідерів НФ до варіанту формування нової коаліції, а не варіанту дострокових парламентських виборів. В даному контексті, підтвердження знаходить вже вище наведена теза, що НФ ладен уступити певні позиції Президенту, аби зберегти посаду прем’єр-міністра», — розповів експерт.

Тому, за словами експерта, є висока ймовірність, що Арсеній Яценюк все ж залишиться при своїй посаді.

«Як би там не було, але з високою ймовірністю в найближчій перспективі Арсеній Яценюк залишиться прем’єр-міністром України. І якщо він зможе використати подарований йому час з розумом та державницьким підходом, запустивши економіку і приділивши більше уваги соціальній політиці, хто знає, як зміниться ставлення людей до нього».

Нагадаємо, політична партія «Самопоміч» вимагає відставку прем`єр-міністра, а в «Батьківщині» заявляють про необхідніть повного перезавантаження уряду.