Експерт: Ціною нової коаліції стануть 15 млрд, «пробачених» Коломойському

136

За 2015 рік Ігор Коломойський буквально «випотрошив» «Укрнафту», сформувавши податковий борг перед країною у розмірі понад 10 млрд грн. При цьому державі не слід розраховувати й на дивіденди: «Укрнафта» заявила про збиток у 2015 р. майже в 5 млрд грн.

Про це йдеться у статті директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна

За словами автора, з «Укрнафти» на структури «Привату» в березні-серпні 2015 р. було виведено 15,4 млрд грн, а візит Коломойського у Київ напередодні очікуваного багатьма звільнення Яценюка з посади прем’єра, швидше за все, означає підготовку до реалізації багаторазово апробованого прийому олігарха. Суть його в тому, що чиновник, якому вже, за великим рахунком, нема чого втрачати, може з легкістю підписати раніше непрохідний папір, отримавши оперативну підтримку або непогану «вихідну допомогу», вважає Куюн.

«В даному випадку такою послугою олігарху може стати узгодження урядом плану досудової санації «Укрнафти», яка фактично буде означати відмову держави від правомірного і безапеляційного стягнення боргів олігарха перед компанією», — йдеться в статті.

На думку експерта, у чиновників є всі важелі, щоб оперативно змінити ситуацію, «припинити грабіж компанії і повернути вкрадене», тим більше, що схеми виведення коштів з «Укрнафти» «не вражають вишуканістю».

Як пише Куюн, Коломойському фактично «подарували» цілий рік правління «Укрнафтою» і, схоже, «будуть продовжувати» термін такого подарунка.

Раніше ЗМІ повідомляли про домовленість Порошенка, Яценюка і Коломойського про те, що до нової коаліції у Верховній Раді увійде контрольована останнім депутатська група «Відродження».