Експерти підрахували вартість всієї нерухомості світу

346

Сукупна вартість всіх побудованих об’єктів нерухомості в світі досягла 217 трлн доларів, йдеться в дослідженні міжнародного агентства нерухомості Savills.

Станом на 2015 рік вартість всієї нерухомості в світі в 2,7 рази перевищує світовий ВВП, що становить приблизно 60% від світових традиційних активів (акції, боргові цінні папери, нерухомість, золото.

«Сукупна вартість всього золота, яке було коли-небудь видобуто, становить близько шести трильйонів доларів. Ця цифра меркне на тлі сукупної вартості всієї нерухомості в світі: співвідношення дорівнює 1 до 36», — зазначають в Savills.

Сукупна ціна всієї світової нерухомості практично на третину перевищує сукупну вартість всіх акцій і сек’юритизованих боргових цінних паперів, які торгуються на світових біржах.

При цьому житлові об’єкти — це 75% від сукупної вартості всієї нерухомості в світі. Тобто вартість усіх квартир і будинків, в яких живуть люди, становить 162 трильйона доларів. Цей сегмент відрізняється найбільшим числом власників — приблизно 2,5 мільярда домогосподарств.

Примітно, що на частку житлової нерухомості Китаю припадає близько 1/4 сукупної вартості всіх об’єктів даного сегмента в світі, при цьому в Китаї проживає приблизно 1/5 всього світового населення. Значна частина вартості світової житлової нерухомості припадає на Північну Америку, хоча тут проживає всього 5% населення планети.

На частину західних країн на світовому ринку нерухомості найбільш помітно в сегменті комерційної нерухомості, де майже половина загальної вартості активів припадає на Північну Америку. На європейські країни — близько 22%, а на країни Південної Америки, Близького Сходу та Африки — лише 5%.

Нагадаємо, два роки тому вся нерухомість світу оцінювалася в 182 трильйона доларів.