Експерти пророкують подорожчання овочів на 10-15%

319

Експерти пророкують подорожчання м’яса, овочів, круп, алкоголю та кави. А овочі з так званого «борщового набору», незважаючи на тим часове падіння в ціні, знову подорожчають на 10-15%.

«Продуктова інфляція — явище тимчасове, і слід чекати нове зростання цін», — запевняють експерти.

Також на подорожчання овочів впливає такий факт. як сезонність. Овочі та фрукти з минулого сезону закінчуються, а до нового ще далеко.

Також крім традиційного сезонного підвищення, є й інші фактори — зростання цін на комунальні послуги та паливо. «І, хоча перевізники знижують ціни на 1-1,5 гривні за кілометр, зростає ціна на бензин, а це безпосередньо впливає на собівартість продукції. Крім того, на початку року багато переглядають заробітну плату своїх співробітників», — відзначає приватний підприємець, що спеціалізується на продажу овочів, Максим Говорун.

По його прогнозам, ціни на «борщовий набір» більше знижуватися не будуть, навіть навпаки, до кінця березня трохи зростуть. Молоді овочі, які прийдуть на зміну торішнім, цієї весни будуть на 10-15% дорожче, ніж в минулому рік.

Очікується зростання цін на сухофрукти. І в нинішньому році це відбудеться не тільки в Великий пост. «Закупівля в нас прив’язана до доларів, а долар за минулі півроку підвищив собівартість на три гривні», — говорить виходець з Дагестану Саїд К., який спеціалізується на продажу сухофруктів.

Валютний фактор також безпосередньо впливає на вартість червоної риби і морепродуктів — ці товари в Україну імпортуються.

Через санкції, які Росія ввела проти України, можуть також піднятись у ціні чай, кава, крупи та макарони твердих сортів. Всі ці продукти до нинішнього року в великих кількостях завозилися в нашу країну з РФ. Так, наприклад, чаю в 2015 році було завезено майже на 9 мільйонів доларів, а какао — на 18 мільйонів доларів.