Експозиція, присвячена легендарному українському фільму, відкрилася у Києві

221

У Києві відкрилась унікальна виставка, присвячена фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Понад 9 місяців мистецька команда збирала експонати.

На виставці по пазлах зібрана історія створення культової стрічки Сергія Параджанова: від унікальних деталей зі знімального майданчика до першого квитка на прем’єру 1965 року.

Це унікальні речі, вперше продемонстровані, що показують і доводять, як продумував фільм Параджанов, як глибоко він занурювався у саму постановку і знання гуцульської культури,
— розповів куратор проекту Павло Гудімов.

Куратори виставки майже рік збирали матеріали для виставки, аби передати усю унікальність фільму. Серед експонатів як спеціально створені, так й оригінальні речі.

Деякі артефакти широкому загалу показали вперше. Наприклад, унікальні розкадровки, намальовані рукою великого режисера. Вони зберігаються у приватній колекції сина Володимира Луговського, другого режисера «Тіней забутих предків».

Дуже добре, що збереглися ці замальовки. Напередодні зйомок Сергій сідав і робив ці замальовки. Якщо подивитися на них, можна запевнитися, що саме він і є автор фільму, — пояснила дружина Сергія Параджанова Світлана Щербатюк.

Куратори виставки кажуть: хотіли звернути увагу саме на деталі, адже у фокусі не тільки історія кохання Івана та Марічки.

Це тільки частина унікальних експонатів, що мають відношення до створення фільму. Після Києва виставка відправиться до Львова.