Електроенергія взамін на проголошення Криму окупованою територією, — Чубаров

0
551

Керівник Меджлісу кримськотатарського народу, депутат від БПП Рефат Чубаров вимагає у новому договорі з Росією про постачання української електрики в Крим назвати цей півострів окупованою українською територією.

Про це він заявив у середу з трибуни Верховної Ради.

Чубаров нагадав, що нинішній договір про постачання електроенергії з України в Крим діє до 1 січня 2016 року, тобто незабаром буде підписуватися новий документ. Лідер Меджлісу нагадав, що у минулорічному договорі, який підписали українські чиновники, Крим був названий «Кримським федеральним округом» Росії.

«Я хочу попередити посадовців про те, що новий договір, який буде підписаний з Москвою щодо електропостачання окупованого Росією Криму, де не буде вказано, що це є територія українська, що ми постачаємо електроенергію до тимчасово окупованого Кримського півострова, до Автономної Республіки Крим, будь-який договір, що, не дай Боже, буде підписаний, це буде просто зрада позицій України, це буде державна зрада», – сказав він.

Чубаров також закликав РНБО терміново розглянути питання щодо цих договорів і запросити його на відповідне засідання, «щоб випередити цю зраду».

Як відомо, наразі Крим не може обійтися без української електроенергії.

Раніше лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що вже ставив таку умову перед президентом Петром Порошенком і той на неї погодився.