Ескулап, брудний на лапу, не буде допомагати

454

Розкручування та нагнітання теми одних вірусних захворювань, та замовчування реальної епідемії – такі реалії української медицини.

Апарат охорони здоров’я, починаючи від Міністра, завершуючи медсестрами, більше шкодить хворим, ніж допомагає.

«На сьогодні 90% населення України незадоволені рівнем медицини. Кожен другий хворий не хоче йти в лікарню, знаючи, що отримає великі рахунки, які потрібно буде оплатити. Ситуація зайшла в глухий кут. З 2005 року, славилися зміни в системі охорони здоров’я лише тим, що до влади прийшов міністр Квіташвілі. Він зробив якісь зміни, але тільки в тій частині, де упорядили держзакупівлі, більше нічого. Система на стільки прогнила і на стільки вона корумпована, що вже ніхто не приховує легалізації рахунків, які видають хворому на матеріали, на реактиви», — розповіла президент благодійного фонду «Допомоги онкохворим дітям», кандидат медичних наук, Валентина Маркевич.

Але за незаконними рахунками криється ще більша проблема – недбалість медичного апарату.

«В Україні 3,5 мільйона хворих на гепатит В і С. Але це держава замовчує. Їй вигідніше робити епідемію з 2 випадків захворювання поліомієлітом на Закарпатті. Випробовувати на дітях вакцину з живим збудником, хоча ніде в світі це вже не практикується», — повідомила голова благодійного фонду по регіональному розвитку «Допомоги онкохворим дітям», Лариса Білозір.

Людей найчастіше заражають в українських лікарнях під час переливання крові та операцій. В Європі такого немає, там це вважається хворобою ін’єкційних наркоманів та людей комерційного сексу.

«У Вінницькій області за півтора року заразили 35 дітей гепатитом в лікарні онкогематологічного відділення. Ця тенденція є наростаючою. Вінницькі лікарі знали, що апарати гемодіалізу є старими і переносять вірус, тому брали з батьків дітей розписку про те, що «ми вас заражаємо, але ви не маєте до нас претензій». Прокуратура відмовилась розслідувати цю справу, посилаючись на те, що вони не можуть вмішуватися в цю справу», — додала Лариса Білозір.

Зараз при клініках часто дають рахунки на зареєстровану фізичну особу, хоча багато операцій мають проводитись за державний кошт. Міністр охорони здоров’я жаліється, що Верховна Рада саботує і не хоче голосувати за запропоновані законопроекти (про розширення повноважень лікарень). Тобто він хоче передати більше повноважень головним лікарям, які офіційно відкриватимуть рахунки, на які отримуватимуть «благодійні» кошти.