Есмінець США оснастять рейковою зброєю

312

Новітня розробка Військово-морських сил, рейкова гармата, незабаром буде прийнята на озброєння. Зроблять це навіть раніше, ніж планували. Нова зброя здатна вистрілювати снаряди зі швидкістю в 7 разів вище швидкості звуку.

Перші випробування гармати планували провести в цьому році. Але американський флот вже веде будівництво повноцінного робочого зразка нового зброї. Його встановлять на новий есмінець USS Lyndon. B. Johnson.

Цей корабель останній з трьох ескадрових міноносців класу «Замволт». Він вважається ідеальним кандидатом для рейкової зброї. На нього встановлять дві газотурбінні установки Rolls-Royce Marine Trent-30 здатні генерувати 78 мегават потужності. Такої потужності цілком достатньо для живлення електромагнітної зброї.

Багатоцільові есмінці класу «Замволт» призначені для атаки противника на узбережжі й рейкова установка буде ефективною для цього. Снаряди в ній розганятиметься до надвисоких швидкостей без використання вибухових зарядів. Це економічно вигідно, оскільки вартість запусків снарядів істотно нижче для аналогічних по дальності ракет корабельного базування. Постріл з рельсотрона обходиться приблизно в 25 тисяч доларів, а запуск ракети — один мільйон.

Спуск на воду есмінця USS Lyndon B. Johnson запланований на 2018 рік. Якщо до цього терміну рельсотрон буде готовий, то він замінить 155-мм гаубицю, призначену для реактивних снарядів.