Есперт розповів, чому Порошенко збирається у Вашингтон

270

Президентові Петру Порошенку важливо сформувати новий уряд до 29 березня, щоб мати можливість повідомити про це у столиці США. Про це сказав керівник фонду «Українська політика» Кость Бондаренко.

Постановка питання, що до 29 числа має бути сформовано новий уряд, пов’язана з тим, що 29 березня Порошенко летить у Вашингтон. Там він хотів би відзвітувати, що в Україні все успішно, можна продовжувати допомогу Україні, — сказав політолог.

За словами Бондаренка, зараз, крім іншого, на Порошенка ведеться також тиск з приводу виконання мінських домовленостей.

Раніше президент неформально заявляв, що виконати мінські домовленості Україна не може через позицію саме Яценюка, а його фракція займала доволі непримиренну позицію і з приводу закону про амністію, і з приводу питання внесення змін до Конституції. Тепер, очевидно, Порошенко буде апелювати до того, що новому уряду потрібна допомога, і новий формат коаліції буде працювати над питанням мінських домовленостей, — пояснив політолог.

На думку Бондаренка, шанси на те, що до 29 березня новий уряд таки сформують, поки що 50 на 50.

Я не бачу особливих активностей. Сьогодні вже четвер. Невідомо, коли відбудеться засідання Верховної Ради, коли напише заяву про відставку сам Яценюк, коли проведуть консультації і наскільки успішними будуть коаліціада і прем’єріада. Поки що не бачу жодних натяків на те, що до 29 числа депутати готові проголосувати, — підсумував експерт.

Нагадаємо, раніше президент Порошенко сказав, що до 29 березня має бути затверджений новий склад Кабінету Міністрів.