Фактори та причини девальвації гривні

1055

Сьогодні 5 лютого, під час свого виступу у Верховній Раді України Валерія Гонтарева доповідала про причини коливання курсу долара та девальвацію національної валюти.

«Національний банк проводить монетарну політику дотримання гнучкого курсу, тобто в рамках норми, якщо ціна на валюту буде іти то вверх то вниз. Така ситуація характерна для будь-якої валюти світу.», — сказала голова НБУ.

«Щодо причин девальваціїї. Ну по-перше це сезонний фактор, на початку року не досить активно здійснюються валютні операції, відбувається падіння ділової активності. Також сюди віднесемо вихідні дні, котрі були у січні. По-друге Нацбанк виплатив 30 мрлд гривень заборгованості по ПДВ, а гроші відповідно були взяті із казначейського рахунку.»,- заявила вона.

Крім того, Валерія Гонтарева зазначила іще один фактор який впливає на девальвацію.

«Іще одним суттєвим фактором, що прямо впливає на девальвацію є політична нестабільність нашої країни.» —  уточнила голова НБУ.

Також Валерія Гонтарєва запевнила, що не слід панікувати, бо курс долара зараз цілком контрольований і  на міжбанку коливається в межах: 25,80 — 26 грн за долар.