Фармакологічна мафія гальмує перехід на систему «Прозоро»

570

Ситуація з повільним просуванням реформ і топтанням на місці пояснюється тим, що стара система нагородила Україну «непродуктивним політикумом».

Кожна з фракцій хоче зараз зберегти свою одноосібну владу та підняти рейтинг перед наступними виборами, тому нині ухвалюються нашвидкуруч рішення.

«Наразі немає промайданівських сил у Раді. «Самопоміч» — умовно промайданівські, а БПП, «Народний фронт», «Батьківщина» — це проолігархічні сили. У нас відсутні політичні партії, на даний момент є лише політичні проекти, які фінансуються конкретними дієвими особами, олігархами.  Майдан, до побиття студентів, мав про європейський вектор. А згодом люди вийшли проти системи. І тепер нами керує продукт колишньої системи», — розповів громадський діяч Антон Черниш.

Зараз Уряд зберігає свою послідовність у створенні меседжів, але без конкретних результатів, так вважає експерт.

«Кабінет Міністрів не займається подоланням корупційних схем, а очолює.

Роботі Уряду можна поставити лише тверду «10» за роботу у одному проекті.  З 1 квітня на систему державних закупівель «Прозоро» перейде весь держапарат», — додав експерт.

Відомо, що  з серпня проведення через цю систему закупівель стане обов’язковим для всіх державних структур. Про це повідомив заступник Міністра економіки Нефьодов.

«Закупівлі мають стати прозорими для системи охорони здоров’я. Адже зараз там фармакологічна мафія. Представники фармакологічних заводів затягують процес переходу на цю систему. Міністр охорони здоров’я відіграє роль «весільного генерала». Усіма процесами керує його заступник Олександр Павленко», — наголосив Антон Черниш.

За даними громадського діяча, перехід Міністерства охорони здоров’я на систему «Прозоро» допоможе уникнути мільйонних видатків з бюджету.