ФБР зламає iPhone ще двох підозрюваних у вбивствах

307

Спеціалісти ФБР погодилися допомогти прокуратурі американського штату Арканзас «зламати» смартфони iPhone двох обвинувачених у справі про вбивство сімейної пари.

Раніше стало відомо, що ФБР змогло подолати систему захисту iPhone, який належав Саїду Фаруку — учаснику нападу на мирних громадян в каліфорнійському місті Сан-Бернадіно.

Справа в Арканзасі

За словами представника прокуратури Арканзасу, позитивну відповідь на їхній запит щодо «зламу» iPhone у ФБР надали вже на наступний день після того, як прокурори звернулися до бюро.

Для того, щоб фахівці ФБР встигли подолати системи захисту смартфонів, суд перенесли на кілька місяців.

Інформація з iPhone двох підлітків потрібна прокуратурі для розслідування справи про вбивство сімейної пари.

Обидва обвинувачених заперечують провину. У прокуратурі заявили, що інформація з їхніх смартфонів допоможе знайти додаткові докази.

Вдалий «злам»

Поки не уточнюється, чи буде ФБР «зламувати» телефони підлітків з Арканзасу тим самим способом, що й у справі про вбивства у Сан-Бернардіно.

Прокуратура вирішила звернутися за допомогою до ФБР після того, як бюро змогло самостійно «зламати» iPhone, що належав учаснику масового вбивства в каліфорнійському місті Сан-Бернадіно.

Спочатку ФБР намагалося через суд зобов’язати розробника смартфонів Apple допомогти їм у розблокуванні.

Компанія Apple відмовилася виконувати рішення суду й оскаржила його у вищій інстанції. Розробники заявили, що вважають подібні дії порушенням прав клієнтів. Багато IT-компанії підтримали таку позицію.

Пізніше ФБР невідомим способом зуміло впоратися без допомоги розробників і відкликало позов.

Поки не уточнюється, чи буде ФБР «зламувати» смартфони підлітків з Арканзасу тим самим способом, адже відомо, що вони використовували більш сучасні версії смартфонів з новою версією операційної системи.

ИсточникBBC
Поделиться