Феміністки виступили проти подарунків на 8 березня

532

Вчора, феміністки влаштували ходу за права жінок, святкуючи таким чином 8 березня традиційно. Кілька сотень дівчат пройшлися центральними вулицями столиці — від Львівської площі, через Пейзажну алею до Софії Київської із голосними гаслами та у яскравих вбраннях.

Мало хто пам’ятає, що Міжнародний жіночий день починався не із пролісків та тюльпанів для прекрасної статі, а саме із американського страйку робітниць-текстильниць, які цього дня у 1857 році вимагали зарплатні, рівної із чоловічою, загального поліпшення умов праці та 10-годинної робочої зміни.

«8 березня — день солідарності, а не весни і краси», «Фемінізм — радикальне твердження, що жінки — теж люди», «Жіноча мудрість — повага до себе та особистісний розвиток (а не вміння бути «шиєю», цнотливість та вечеря із п’яти страв», «Квіти — клумбам, права — жінкам!», «Годі прикривати нерівність традиціями!», «Ні — сексизму!», — під такими гаслами ішли сміливиці.

Столичні борці за права жінок нагадали, що 8 березня у першу чергу — символ фемінізму та антисексизму. Подарунки і квіти можуть бути недоречними, оскільки такі жести насправді відволікають увагу від проблем статтевої рівності.

Дівчата також скандували «Нема ні хлопців, ні дівчат, причина нерівності — патріархат!», «Менше кухні — більше книг!», «Кухня і мода — це не свобода!». Акцент організаторів був на нерівності між окладами жінок і чоловіків на однакових посадах. Ішлося також про те, що у керівництві компаній кількісно переважає сильна стать.

Окрему увагу приділили питанню неприпустимості насильства у сім’ї та оцінки жінок за зовнішністю. Гостру критику висловили на тему, що жінка переважно має ростити дітей та готувати.

Сміливих дівчат та хлопців під час ходи охороняли кілька десятків правоохоронців.