ФГВФО планує спростити доступ до інформації про активи банків-банкрутів

292

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує спростити потенційним покупцям доступ до інформації про активи банків-банкрутів, які виставляються на продаж.

Про це повідомила в інтерв’ю директор департаменту консолідованого продажу та управління активами ФГВФО Юлія Берещенко.

Як зазначається, доступ в «кімнату даних» кожного конкретного банку, що ліквідується, де зберігаються оригінали кредитних договорів і інформація про актив, надається зацікавленим інвесторам після підписання договору про конфіденційність.

При цьому доступ тільки фізичний: потенційному покупцеві ключем відкривають двері кімнати, де зберігаються кредитні справи.

«Кімната повинна бути захищена, щоб кредитна справа збереглася в тому ж вигляді, в якому з нею ознайомилися. Якщо кредитна справа знаходиться в Харкові, Дніпропетровську чи Львові, то це обмежує коло покупців», — сказала Берещенко.

«Весь світ давно перейшов на «віртуальну кімнату даних», що дозволяє відскановану документацію розміщувати на захищеному сайті. Адміністратор сайту зможе відстежувати, хто, як довго і з яким документом працював. Це розширює коло покупців і захищає від несанкціонованого вивезення частини кредитної справи», — сказала Берещенко.

Швидкість реалізації цієї ініціативи залежить від фінансування. «Але це питання великих витрат: для великих активів ми будемо шукати бюджет, а для невеликих — інші способи виходу з цієї ситуації», — пообіцяла Берещенко.

Раніше повідомлялося, що Фонд гарантування вкладів фізичних осібмає намір створити власну біржу.