Фірми Косюка перевірять у справі про збитки державі на 100 млрд грн

2669

Співробітники Головної військової прокуратури отримали доступ до банківських документів низки українських компаній по справі щодо збитків державі більше ніж на 104 млрд гривень від ненадходження податків.

Про це пишуть «Наші гроші» з посиланням на ухвалу Печерського райсуду Києва від 23 липня 2018 року.

Повідомляється, що справа стосується створення злочинної організації колишнім президентом  Віктором Януковичем та його оточенням. За матеріалами кримінального провадження, були створені «конвертаційно-транзитні центри» під контролем податківців. Суб’єктами господарювання реального сектору економіки не донараховувались податки до держбюджету, і гроші розподілялися між підконтрольними особами, а також податківцями та іншими держслужбовцями.

За рішенням суду, правоохоронці отримали дозволи на тимчасовий доступ та вилучення копій документів щодо розрахункових рахунків двох підприємств, пов’язаних із колишнім першим заступником голови Адміністрації Президента Петра Порошенка Юрієм Косюком. Це ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Косюка та ТОВ «Катеринопільський елеватор», яким Косюк володіє через ПАТ «Миронівський хлібопродукт». Правоохоронців зацікавили документи періоду з 1 січня 2011 року по серпень 2018.

Також слідчі та прокурори отримали доступ до документів ТЗОВ «ВМП», яке пов’язано з народним депутатом, членом депутатської групи «Воля народу» Сергієм Мартиняком; харківської регіональної філії ПАТ «УГМК», 34% якого володіє «Frankiro holdings limited» нардепа Сергія Тарути; ТОВ «Азовська продовольча компанія», якою співволодіють ТОВ «Інтер-Донбас» та «Донецький комбінат хлібопродуктів №1». Власником останнього значиться ТОВ «Юридична компанія «Мотив», де працює чоловік помічниці нардепа від «Народного фронту» Ірини Єфремової Роман Шахматенко.