Фонд гарантування хоче ліквідувати «Держзембанк»

301

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звернувся з пропозицією до Національного банку про відкликання банківської ліцензії та початок процедури ліквідації ПАТ «Держзембанк».

Це передбачено рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування №1901 від 22 вересня, повідомляє прес-служба Фонду.

Згідно з повідомленням, на дату введення тимчасової адміністрації (27 липня 2016 року) банк мав прийнятні фінансові показники: залишок на коррахунку в іншому державному банку — 133,9 млн гривень, зобов’язання за субординованим боргом – 10 млн гривень. Вкладів фізичних або юридичних осіб та позабалансових зобов’язань не було.

«У зв’язку з цим Фонд гарантування прийняв рішення про оголошення відкритого конкурсу щодо продажу банку», — повідомляє прес-служба.

«Для ознайомлення потенційних інвесторів з інформацією про неплатоспроможний банк було обладнане відповідне інформаційне приміщення, а також створено спеціалізовану сторінку в Інтернеті. Також Фондом було проведено оцінку вартості акцій та на її підставі встановлено мінімальну ціну продажу банку — 155 млн гривень», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, зацікавленість щодо покупки акцій «Держзембанку» виявили п’ять осіб, з яких лише один інвестор заздалегідь пройшов попередню кваліфікацію НБУ, що є обов’язковою умовою для участі у конкурсах Фонду гарантування.

«Для проходження потенційними інвесторами необхідних процедур Фонд гарантування прийняв рішення про продовження тимчасової адміністрації у «Держзембанку» на один місяць та строків подання конкурсних пропозицій на максимально можливий термін — до 19 вересня 2016 року. Однак, в результаті, жоден з потенційних покупців не подав своїх конкурсних пропозицій», — йдеться у повідомленні.

«Таким чином, Фонд гарантування не має можливості вивести неплатоспроможний банку з ринку шляхом його продажу інвестору», — повідомляє прес-служба.

ИсточникBusiness.ua
Поделиться