Франція відмовилась платити $700 млн за роботу росіян у космосі

227

Російські держактиви, заарештовані у Франції у справі ЮКОСа, включають $400 мільйонів, що підлягають сплаті супутниковим оператором Eutelsat на адресу ФДУП «Космічний зв’язок», і $300 мільйонів, які компанія Arianespace повинна заплатити «Роскосмосу».

За даними видання, в першому випадку мова йде про плату за надання російського супутникового ресурсу, а в другому – за постачання російських ракет-носіїв.

Представник GML (володіє компаніями Hulley Enterprises і Yukos Універсальний, які відсудили у Росії $50 млрд) підтвердив, що арешти стосуються дебіторської заборгованості перед Eutelsat «Космічний зв’язок» за використання супутникової ємності російського ФДУПа, а також дебіторської заборгованості Arianespace перед «Роскосмосом» за постачання і обслуговування ракет «Союз». Він не підтвердив цифри в $300 млн і $400 млн, сказавши тільки, що загальна сума арештованих у Франції російських активів становить приблизно $1 млрд.

Як відомо, раніше у Франції у справі ЮКОСа були заарештовані платежі французьких компаній Arianespace, Eutelsat і Air France, що належать їхнім російським контрагентам.