Французи можуть законно використовувати безпілотники для розваг

351

Уряд Франції прийняв правові та технічні норми для безпілотників. Вони регулюватимуть їх використання для розваг користувачів. Це також стосуватиметься для фото та відео зйомки з допомогою квадрокоптерів. Нововведення вступили у дію з початком 2016 року.

Попередній указ, який затвердили у квітні 2012 року, обмежував польоти безпілотних літальних апаратів у межах населених пунктів та інших об’єктів, що розміщені на території Франції.

Нове ж розпорядження обмежує використання дронів у міських районах, а також неподалік громадських місць та місць скупчення тварин.

«Нові норми визначають висоту польотів дронів, яка має бути не менше 150 м над поверхнею землі та не менше 50 м над штучними або природними перешкодами висотою до 100 м», — розповів представник уряду.

Нормативний документ готували разом з фахівцями із Генерального директорату цивільної авіації Франції. Крім цього указ забороняє використання безпілотників вночі, поблизу аеропортів. Також дронам не можна літати поряд з режимними об’єктами та державними установами. В той же час їх власникам рекомендується користуватися ними, враховуючи положення закону про повагу до приватного життя.

Нагадаємо, минулого року у Франції зафіксували численні несанкціоновані польоти над АЕС, державними та громадськими установами. Також безпілотники літали над Єлисейським палацом, дипломатичними установами та державними будівлями.