Французькі лікарі надягли пацієнту 3D-окуляри для проведення операції на мозку

285

Для хворого створили віртуальне середовище

Французькі нейрохірурги помістили пацієнта у віртуальну реальність під час видалення пухлини мозку. Окуляри для віртуальної реальності (VR-окуляри) раніше таким чином не застосовували.

У випадках, коли нейрохірургічні втручання зачіпають критично важливі ділянки мозку (центри руху, мови, сенсорного сприйняття тощо), їх роблять під місцевою анестезією. Це дозволяє оцінювати відповідні функції організму під час операції.

У пацієнта нейрохірургів з лікарні Анже пухлина мозку зачіпала зорові центри. Через неї він втратив зір на одне око, тому зберегти друге око було принципово важливо. Щоб чітко визначити межі пухлини і не пошкодити зоровий центр, бригада хірургів створила для пацієнта нейтральне віртуальне середовище без певних точок фокусування зору. Під час операції на периферії зору пацієнта виникали яскраві об’єкти, які активували різні ділянки зорового центру і допомагали лікарям чітко визначити межі новоутворення.

Видання зазначає, що операцію провели успішно 27 січня 2016 року. Через кілька тижнів зір пацієнта залишається таким, як і раніше, він готується до курсу хіміотерапії.

Нейрохірурги планують використовувати віртуальну реальність у інших пацієнтів, щоб уточнити можливості її застосування. Також вони готуються до її клінічних випробувань у дітей.

Нагадаємо, мешканець Бразилії Ентоні Кулкамп Діас зіграв на гітарі під час операції з видалення пухлини головного мозку. 33-річний працівник банку мав бути при свідомості, щоб медики не зачепили ділянки, які відповідають за почуття, рухи і мову.