G7 нагадала умови отримання траншу від МВФ

317

Посли країн, що входять до Великої сімки (G7), під час зустрічі з керівництвом України наголосили на важливості виконання офіційним Києвом узятих на себе зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) для подальшого отримання коштів від цієї організації.

Про це заявив голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.

«Йшлося про те, що мають бути виконані всі положення, які обговорювалися з МВФ, щоб відкрити можливість для (подальшого) фінансування», – сказав Я.Томбінський після переговорів із Президентом України Петром Порошенком, Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком і спікером парламенту Володимиром Гройсманом у Києві в четвер.

Водночас він уточнив, що під час зустрічі не йшлося про конкретні ризики, з огляду на які МВФ може не виділити Україні черговий транш.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF для України загальним обсягом 12,348 млрд SDR (близько $17 млрд) спочатку передбачала проведення щоквартального перегляду програми, виділення Києву у 2015 році чотирьох траншів, у 2016 році – ще чотирьох. Проте на сьогодні країна отримала лише перший транш коштів на $5 млрд і другий – на $1,7 млрд.

Наприкінці січня Президент України Петро Порошенко повідомив, що під час візиту до Давоса погодив із директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард моменти стосовно надання Україні чергового транша кредиту. За словами Президента, у рамках співпраці з МВФ Україна очікує транша в розмірі $1,7 млрд уже найближчим часом для поповнення золотовалютних резервів.

Президент також повідомив, що сам просив прибрати з пенсійної реформи норму про підвищення пенсійного віку. «Можу наголосити, що я попросив, щоб у нас у пенсійній реформі ми прибрали вимогу щодо підвищення пенсійного віку, і, враховуючи ту складну соціальну ситуацію, в якій опинилася у нас Україна, ми знайшли ці компроміси, нам пішли назустріч», – сказав П. Порошенко.

У свою чергу міністр фінансів Наталія Яресько повідомила: «Якщо ми продовжимо (співпрацю з МВФ) і націлені на програму реформ із МВФ, то тоді, включаючи МВФ і всі двосторонні та багатосторонні джерела, це буде до $10 млрд».