Газова незалежність – високоякісний фарс Яценюка

1049

До критики Уряду додається той момент, що досі на Західні консультанти, на українські експерти не бачать стратегії відмови України від російського газу.

Прийняття різних постанов та законів нашвидкуруч, які допомогли відтягнути реальне вирішення проблеми, Яценюк демонстрував як власну перемогу, першу половину опалювального сезону. Але на наступні роки зиму і морози ніхто не відміняв.

«На жаль, в Уряді немає тих, хто розуміється на процедурах формування та реалізації державної політики. Тому прийняті закони у нас не діють, але вони ухвалюються в інтересах певних груп. Проблема не тому, що закони не діють, а втому, що високопосадовці не розуміють змісту і сутності самого поняття реформування», — розповів директор спеціальних проектів НТЦ «ПСИХЕЯ» Геннадій Рябцев.

Протягом останніх 2 років відбулося мало змін. На газовому ринку прийнято закон про лібералізацію цього ринку, а також умови та процедури, які спрощують діяльність окремих компаній на цьому ринку. Різні концепції, меморандуми – це окремі зміни, які не дозволяють реалізувати дійсну реформу газового ринку. Відбувається удосконалення окремих процедур, а не реформи.

«Це наслідок того, що в Україні протягом останніх двох років поглиблюється протиріччя між декларованими українськими політиками і європейським вектором розвитку, що передбачає принцип громадянського договору і самоврядування, та політикою, яка стимулюється Кабміном. Неліберальна політика Уряду передбачає усунення держави від управління економікою. Тобто держава виконує роль в економіці лише нічого сторожа.

Також передбачає тотальну приватизацію всієї державної власності і дезертирство держави з усі сфер соціальної відповідальності». – додав Геннадій Рябцев.

Якщо проаналізувати діяльність Кабміну, то можна побачити, що в ній присутні стосовно газового ринку велика кількість різнорідних, непов’язаних, неузгоджених, недосяжних, з огляду на ресурси, завдань. Більше того, ці завдання не передбачають отримання якогось результату, вони є процесом. Тому досі немає ніякої енергетичної стратегії.

«Те, що зараз відбувається з газовим ринком, воно нагадує намагання припорошити відсутність будь-якої діяльності. Та диверсифікація, яка була досягнута закупівлею надлишків російського газу у компаній, дві з яких є партнерами «Газпрому», при цьому жодних довгострокових контрактів, щодо поставок газу, підписане не було.

До речі, план про реструктуризацію «Нафтогазу» було надіслано лише Світовому банку, а українські експерти не мали можливості ознайомитись з документом», — підкреслив Геннадій Рябцев.