Генпрокуратура отримала доступ до рахунків компаній групи «Приват»

1314

Печерський районний суд Києва надав слідчим Генеральної прокуратури доступ до рахунків ряду компаній у справі «Приватбанку». Відповідні рішення суд виніс 4 вересня.

Генпрокуратура з 6 червня 2017 року веде розслідування за фактом створення злочинної організації, а також керівництва такою організацією і участь в ній з метою заволодіння протягом 2008-2016 років грошовими коштами «Приватбанку» в особливо великих розмірах колишніми посадовими особами фінустанови.

Доступ наданий до рахунків «Укртатнафти», авіакомпаній «Дніпроавіа», «Роза вітрів», аеропорту «Дніпропетровськ», НПК «Галичина», «1+1 Продакшн», а також кількох фізосіб, з яких встановлений тільки бізнесмен Михайло Кіперман.

Слідчі отримають також інформацію про рахунки маловідомих компаній: «Маркет-Сервіс», «Фабриціус», «Петройл», «Таймар», «Альфа Трейд Оіл», «Павліс», «Менорита», «Аваріс», «Брук-Оіл», «Мондоро», «Біотрейд», «Завод засобів механізації аеропортів», «Сталь», «Капітал Ойл», «Пальміра Трейдинг», «Ойлстрим», «Мигора».

Крім того, правоохоронці отримають доступ до компаній: «Максі», «Адамант Ойл», «Шкодер-З», «Натель», «Біото», «Лаби трейд», «НК Франко», «Олімп Ойл», «Т-Альфа», «Капітал Трейд», «Нафтаенерджі», «Альфа Трейд Ойл», «Масбен», «Атіс Трейд», «Тайс Рівер», «Юкон Сервіс Груп», «Сегмент Ойл», «Юнікс Груп», «Фобург», «АС-МВК», «Інвестгруп», «Метриком», «Картсервис Плюс», «Реал-Стандарт», «Альфатрейдер», «Індастріал Гарант», «Діксі».

Більшість з вищезгаданих компаній, за даними аналітичної системи YouControl, належать до групи «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Як відомо, Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження в капітал «Приватбанку» 18 грудня 2016 року. Нагадаємо, Приватбанк у грудні 2017 року подав позов до високого суду Лондона проти Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які ймовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.

Позивач домігся, що суд в якості забезпечувального заходу видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку та зазначених шести компаній на суму понад 2,5 млрд доларів.

Суд при цьому зобов’язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь у розгляді справи.