Генпрокурором має стати людина, якій нема що втрачати, — експерт

361

Суспільство має своє уявлення про справедливість та сподівається, що Генеральний прокурор України повинен реалізувати цю справедливість на практиці. Проте, про законність дій суспільство думає в останню чергу. Натомість у Генпрокуратурі головним має бути закон, а справедливість тільки мотивуючим фактором.

Таку думку висловила правознавець Валентина Теличенко.

«Призначення керівником Генеральної прокуратури Олега Махніцького та Віталія Яреми була помилкою, яка Україні дорого коштувала. У той період було втрачено багато часу, який можна було б використати для розслідування гучних злочинів. Натомість злочинці змогли просто відкупитися від тодішньої прокуратури», – прокоментувала Валентина Теличенко.

Експерт зазначила, що також дуже часто на керівників Прокуратури може впливати громадська думка.

«Зараз дуже поширені технології маніпулювання насамперед суспільною думкою. Це можна пояснити тим, що в Генпрокуратурі хочуть залишити свій вплив «сірі кардинали». Так, через публічність вони компрометують керівництво та чинного генпрокурора, незалежно від того, ким є ця людина», – наголосила юрист.

Відтак, насправді дієвим та незалежним генеральним прокурором має бути професіонал, який нікому не дасть себе обдурити. Це має бути людина, якій окрім своєї репутації, вже не буде що втрачати.

«Якщо Генпрокуратура втратить законність, то українці можуть дуже швидко втратити державу. Тому питання вибору є дуже серйозним. Можливо, Генпрокурора потрібно вивести з-під впливу Президента і зробити його окремою важливою державотворницькою фігурою», – зауважила Валентина Теличенко.