Геращенко закликає подружитись з білоруським парламентом

511

Україна і Білорусь повинні активізувати міжпарламентський діалог після обрання нового складу білоруського парламенту. Про це на брифінгу в Мінську, який транслював телеканал, заявила перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

«Ми уважно стежимо за виборчою кампанією в Білорусії, очікуємо результатів, і вважаємо, що після обрання нового складу білоруського парламенту, необхідно активізувати і міжпарламентський діалог. Тим більше, що міжпарламентська комісія зі співробітництва між Верховною Радою України та Національним зібранням Республіки Білорусь останні кілька років не збиралася. Це неправильно», — зазначила вона.

Нагадаємо, вибори в парламент Білорусі призначені на 11 вересня поточного року. Висування кандидатів у депутати проходило до 1 серпня, їх реєстрація – до 11-го. Зараз проводиться агітаційна кампанія, результатом якої стануть безпосередньо вибори.

Зазначимо, кандидати на місце в парламенті повинні заручитися підтримкою не менше 1 тис. виборців свого округу, політичної партії чи колективу, до складу яких входить не менше 300 осіб. Обов’язковими умовами є вік старше 21 року і постійне проживання в Білорусії.

При підготовці до парламентських виборів Центрвиборчком Білорусі обіцяв враховувати рекомендації ОБСЄ, вироблені після виборів президента Білорусі.

Вибори до Ради Республіки Національного зібрання шостого скликання повинні пройти з 18 червня по 18 вересня 2016 року.