Global Spirits стала власником вже другого російського підприємства

345

Global Spirits придбав лікеро-горілчаний в Росії.

Українська компанія Global Spirits стала власником вже другого російського підприємства – підмосковного заводу “Родник и К“.

Як зазначено, у компанії вже є підприємство у Вологодської області, але влітку у нього закінчується ліцензія на випуск алкоголю. “В умовах чинної для Global Spirits заборони на ввезення продукції з України другий виробничий майданчик може знадобитися у якості підстраховки для подальшої роботи в Росії”, – повідомляє видання.

Про те, що Global Spirits придбала лікеро-горілчаний завод “Родник и К” в Митищах, розповів топ-менеджер однієї з алкогольних компаній.

Згідно з даними СПАРК-Інтерфаксу, з 29 грудня 2015 року новим власником ТОВ “Родник и К” стала кіпрська Oxford AMG-77 ТОВ ЇЙ ж належить куплене Global Spirits в 2011 році інше горілчане підприємство – вологодське ТОВ Русский Север.

Попереднім власником “Родник и К” було ТОВ Авета-С, власниками якої були Валентина Стовбуренко (50%), Микола Пилаєв і Олексій Стовбуренко (в обох по 25%). На балансі “Родник и К” були тільки виробничі лінії, уточнює джерело, знайоме з умовами угоди.
Як зазначає видання, на сайті виробника в переліку підприємств “Родник и К” не значиться. У ньому, крім Російського півночі, перераховані українські ЛГЗ Хортиця і Одеський коньячний завод, а також Кримський винний дім (виробляє тихі та ігристі вина під марками Ореанда, Кримські, Південний Берег та володіє виноградниками в 1,4 тис. Га).

Потужність заводу “Родник и К” становить понад 2 млн дал на рік. У 2015 році їм було вироблено всього 0,58 млн дал горілки і інших лікеро-горілчаних виробів (дані Росстата). Серед випускаються брендів підприємства – горілка Русский графин і коньяк Російський. З матеріалів Роспатенту випливає, що у “Родник и К” є також невиключна ліцензія на випуск горілки Добрий ведмідь для компанії Статус-груп.

Джерело, близьке до Global Spirits, висловлює свою версію придбання “Родник и К“. За його словами, в поточному році у заводу Русский север закінчується термін ліцензії на випуск алкогольної продукції, і в компанії побоюються можливих складнощів з її продовженням. За даними Спарк-Інтерфаксу, ліцензія російської Півночі 20 червня закінчується.

Відзначено, що Global Spirits не єдиний виробник горілки з України, який обзавівся в Росії власним виробництвом. У минулому році холдинг Баядера придбав великоустюгскій ЛГЗ, на якому випускає горілки Цельсій, Воздух та ряд інших марок.