Гонконгську компанію зобов’язали виплатити $6,9 млн зерновій корпорації України

319

Господарський суд Києва прийняв рішення стягнути з гонконгської компанії Sonders Trading K/S Co 6,9 млн доларів на користь ВАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України».

Про це йдеться в рішенні господарського суду міста Києва від 18 січня поточного року.

Видання зазначає, що 1 листопада 2013 року ДПЗКУ уклала договір з Neslot Limited про продаж кормової кукурудзи і вже в січні 2014 року українська корпорація поставила даній компанії кукурудзи на суму 5,3 млн доларів.

7 березня 2014 року ДПЗКУ, Neslot Limited і Sonders Trading K/S Co., Limited уклали угоду, за якою платником за товар була визначена гонконгська компанія.

Але оплата за кукурудзу так і не надійшла і українська компанія подала позов до суду.

Судом було встановлено, що ДПЗКУ поставила 26,9 тис. тонн кукурудзи на суму 5,299 млн доларів, та китайська сторона так і не заплатила за український товар.

Як писала раніше ЕП, впродовж 2013-2014 років через ряд офшорних компаній з

Державної продовольчо-зернової корпорації було виведено більше 200 мільйонів доларів. Йдеться про позикові кошти, які були надані Китаєм ДПЗКУ. Загальна сума кредиту становила 1,5 млрд доларів.

Виходячи із наведених в статті даних, Державна корпорація продавала зерно сумнівним офшорним компаніям, а ті з нею не розраховувалися.

За словами екс-голови держкорпорації Валерія Томіленка, який очолював її уже після згаданих подій, було фактично викрадено більше 20 кораблів державного зернотрейдера.

Однією з найбільш активних «прокладок», через яку виводилися кошти, була Sonders Trading K/S Co з Гонконгу. Це один з найбільших іноземних боржників ДПЗКУ — 1,215 млрд грн.

Встановити справжніх власників компанії складно. Виписка з гонконгського бізнес-реєстру за 2013 рік каже, що вона записана на Alpha Capital Management Ltd з далекої Ангільї. Однак ЕП знайшла зв’язки фірми з українським бізнесом.

Зараз гонконгська фірма є мажоритарним власником «Лізингової компанії «Ліор». До кінця 2013 року її засновником був Дмитро Сідляренко — колишній заступник директора компанії «Танталіт», що володіла більшою частиною Межигір’я.