Гонтарева виплатила борги втікачів корупціонерів

329

Глава НБУ Валерія Гонтарева, можливо, сприяла виведенню 160 млн євро з «Промінвестбанку», який належить російській держкорпорації ВЕБ на чолі з Дмитром Медведєвим.

Про це у Facebook пише журналіст Олександр Дубінський.

«Скандал, який з легкістю може затьмарити історію співпраці Гонтаревої з ВТБ. Цілком можливо, глава НБУ сприяла виведенню 160 млн євро з Промінвестбанку, що належить російській держкорпорації ВЕБ на чолі з Дмитром Медведевим», — пише журналіст.

160 млн євро, за його словами пішли на виплату боргів Клюєвих.

«Я тримаю в руках листування, в якій фігурують прізвища людей, що збігаються з прізвищами топ-менеджерів Нацбанку. У цьому листуванні вони обговорюють залишок гарантій Промінвестбанку на 160 мільйонів євро, виданих компаніям Клюєвих «Солар» під контракт на закупівлю обладнання у китайській корпорації CNBME «, — пише Дубинський.

На думку журналіста, це є свідченням виведення капіталу з українського банку перед його банкрутством. У Нацбанку запідозрили, що Клюєви погашають цей борг російському державному банку на його території, а ВЕБовци платять гроші з України, оскільки хочуть зберегти тут банк.

Відправник з прізвищем Ольга Шаповал з управління кураторів банків НБУ приводить довідку, з якої випливає, що «сонячний» бізнес Клюєвих був перереєстрований в Криму за російськими законами в липні 2015 року.

«Не дивлячись на це, Промінвестбанк погашає від свого імені гарантії, видані Клюєвими корпорації CNBME. Що насправді є виведенням капіталу з українського банку перед його банкрутством. В НБУ підозрюють, що Клюєви закривають цей борг російському держбанку на території РФ, а гроші ВЕБовци платять з України — так як не мають наміру зберегти тут банк — пише журналіст.

«Що цікаво, в довідці сказано, що ПІБ маніпулює звітністю і не показує в ній заборгованість» Соларов «, а також приховує від НБУ клюєвський борг в розмірі 87 млн ​​євро (2.7 млрд грн).

Після уточнюючих питань відправника з прізвищем (екс-) першого заступника голови НБУ Пісарук, відправник з прізвищем директор департаменту банківського нагляду Рожкової повідомляє, що компанії Клюєвих — виявляється — не можуть заплатити, так як Промінвестбанк знаходяться під санкціями.

Після чого слід — як я це зрозумів — формальний дозвіл від імені відправника з прізвищем Гонтарева випустити з України в оплату рахунків Клюєвих майже 160 млн євро (4.8 млрд грн), «тому що раз бізнес працює треба платити».

Нагадаю, після цих подій НБУ вже двічі рефінансував Промінвестбанк на 400 млн грн (загальний борг перед НБУ 2.7 млрд грн). А росіяни днями заявили, що мають намір від ПІБу позбутися, який відчуває гострі проблеми з ліквідністю»- закінчує Дубинський.