ГПУ спрямовано розвалює розслідування Іловайської трагедії

357

Генеральна прокуратура цілеспрямовано гальмує і розвалює розслідування Іловайської та іншої трагедії через родинно-кланові зв’язки верхівки влади.

Розслідування Іловайської трагедії та інших провальних операцій спеціально розвалюється і гальмується очільниками Генпрокуратури. Про це повідомили джерела в ГПУ.

Так, як вже раніше повідомлялось, Головна військова прокуратура України провела масову виїмку документів за квітень-вересень 2014 року начебто для розслідування Іловайської трагедії. Насправді ж, цю операцію було проведено для приховання масштабної сукупності злочинних наказів вищого керівництва держави через знищення доказів вини Генштабу та генералів, які завідували секторами, і публічної фальсифікації та скинення вини на солдатів.

Документи про початок Антитерористичної операції виймалися для “відмивання” біографії одіозного Валерія Гелетея, який на перших етапах війни безпосередньо керував операціями. Нагадаємо, щоб відвести провину за провальні бої на Донбасі від себе, Гелетей офіційно звинуватив бійців 51-ї бригади у Іловайській трагедії, в той час як його злочинну бездіяльність і злочинні накази ніхто не досліджує і не надає їм юридичної оцінки. Офіційні піарники Банкової та військова прокуратура “зачистили” усі дотичні до АТО сторони діяльності одіозного функціонера в першу чергу через те, що він доводиться родичем президенту Петру Порошенку.

Так само блокується розслідування по відношенню до начальника Генштабу Віктора Муженка, який також є кумом Петру Порошенку. Нагадаємо, що начальник Генштабу намагався перекласти провину за провальне керування Іловайською спецоперацією влітку 2014 року на бійців батальйонів. Зокрема, Муженко намагався звинуватити військових з 40-ї БТРО, 3 БТГР 51 ОМБР та батальйон “Кривбас”. Однак, він не сподівався, що бійці залишили дублікати наказів Генштабу, і після їх оприлюднення
Юрієм Бутусовим, репресії проти бійців ЗСУ припинили.

З іншого боку, провину генералів та командуючих секторами всіляко відбілює Головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Як дослідила редакція, через свою сестру Марію він доводиться родичем братам Литвинам (Володимиру, Петру та Миколі), а відтак, не мав права керувати розслідуванням їхніх злочинів.

Зокрема, під час того, як Анатолій Матіос викликав на допит генерала Литвина у провадженні по Іловайській трагедії, його сестра Марія відбілювала родича чоловіка – Голову Держприкордонслужби України Миколу Литвина, разом із яким створювала у ЗМІ та силовому відомстві позитивний імідж одіозному керівнику прикордонників.

Тобто, лише у цьому епізоді розслідування Іловайської та інших трагедій, до яких причетні брати Литвини, Анатолій Матіос порушив законодавство – пов’язаний родинними зв’язками він не мав права розслідувати діяльність цих осіб.

Відтак, як бачимо, Генеральна прокуратура України, і військова прокуратура цілеспрямовано розвалюють розслідування у справах провальних операцій керівництва Генштабу та секторів. Головна причина такої антидержавницької діяльності – родинно-кланові зв’язки між керівництвом держави та Анатолієм Матіосом, і генералами Генштабу та секторів. Через це, за нинішнього правлячого режиму годі сподіватись на об’єктивність розслідування причин трагедій у зоні АТО, і тим більше очікувати на справедливий вирок винним у цьому.