ГПУ вважає об`єктивним рішення щодо зняття санкцій ЄС з Богатирьової

333

Рішення ЄС щодо зняття санкцій з екс-глави МОЗ Раїси Богатирьової є об’єктивним, однак кримінальне провадження щодо неї в Україні не закрите, з міжнародного розшуку її не знято.

Про це повідомив прокурор ГПУ Владислав Куценко.

«Щодо пані Богатирьової є кримінальне провадження за ст.191 КК — «розкрадання майна та грошових коштів». Йдеться про 6,5 млн гривень, які було перераховано МОЗом, коли Богатирьова його очолювала у 2012 році, на рахунки приватної компанії. У жовтні 2014 року, під час розслідування справи, даними підприємствами у добровільному порядку повернуто ці кошти на рахунки МОЗ», — повідомив Куценко.

Він уточнив, що таким чином фактична майнова шкода, яка могла бути завдана діями Богатирьової, перестала існувати.

«Санкції ЄС мають економічний характер, і за відсутності фактичної економічної шкоди санкції продовжувати не стали, це рішення є об’єктивним», — додав Куценко.

Він додав, що кримінальне провадження щодо Богатирьової в Україні не закрите.

«Відбувається заочний процес», — додав прокурор.

Як відомо, 4 березня Рада ЄС продовжила на рік обмежувальні заходи стосовно екс-президента Віктора Януковича та 15 його соратників.

При цьому повідомляється, що зі списку осіб, які підпадають під дію обмежувальних заходів, вилучено одну особу. Йдеться про екс-міністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову.

Санкції проти Януковича і його соратників були запроваджені у березні 2014 року і продовжені у березні 2015 року.