Громадяни Дніпропетровська запрошують вас допомогти їм врятувати Дніпро

376

Громадські активісти Дніпропетровська, що опікуються екологічними проблемами регіону, закликають городян приєднатися до команди з метою контролю несанкціонованих викидів у річку Дніпро.

Лідери еко-руху Дніпропетровщини Тетяна Лампіка та Любов Колосовська наголошують, що саме зараз, взимку, проконтролювати викиди набагато простіше. Кожен пересічний мешканець міста може допомогти у цій важливій справі, помітивши місця, де з труби або зливового колодязя йде пара або тече вода, хоча навколо все замерзло, чи з дренажних каналів виходить неприємний запах, чи утворюються цілі озера смердючої води та повідомивши про це активістам за тел. 099-311-67-96, 097-168-55-76, 093-484-19-46 або на адресу komanda@ecodnepr.org.

Також створений сайт, де буде розміщена мапа з координати порушників.

Наприклад, наразі жодна з автомийок міста не має дозвільних документів на злив стоків до каналізаційної системи. Також багато підприємців скидають каналізацію безпосередньо у Дніпро, поза очищувальною системою. Автомийки, кіоски та інші дрібні підприємці замість оформлення офіційної каналізації за хабар підключаються до зливової системи, що призначена лиша для дощових вод.

Директор громадської організації «Інститут реформ та інновацій» Станіслав Абрамов підкреслив, що в управлінні екології Дніпропетровської міськради працює у штаті 10 інспекторів, які уповноважені складати протоколи про адміністративне правопорушення, однак за минулий рік такого протоколу не було складено жодного.