Гройсман і Парубій проштовхує закон «Про приватизацію державного майна»

575

Якщо простежити історію підготовки та схвалення Урядом законопроекту «Про приватизацію державного майна» та історію розгляду його у  Верховній Раді України, то виникає питання навіщо поважні посадові особи держави, свідомо порушуючи вимоги законодавства з питань державної регуляторної політики при підготовці законопроекту № 7066 «Про приватизацію державного майна» намагаються надати йому статус «прийнятого» закону, навіщо вони витрачають час та наші гроші на прийняття «незаконного» Закону. Простіше було відверто та відкрито виступити з заявою, що закони існують тільки для громадян, а для влади виконання законів не є обов’язковим.

Річ в тому, що порядок підготовки законопроектів регулюється Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», в якому визначені вимоги, порядок дій щодо погодження законопроектів Державною регуляторною службою України (далі – ДРСУ) та визначені випадки, коли неможливо схвалити законопроект.

Звертаю увагу, що відповідно до ст. 25 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений органом виконавчої влади або його посадовою особою при наявності рішення уповноваженого органу (ДРСУ) про відмову в погодженні проекту регуляторного акту.

Щодо законопроекту № 7066 — є рішення ДРСУ від 05 травня 2017 року № 184  про відмову у погодженні. Читач може подумати, що можновладці якось не помітили цього рішення ДРСУ про відмову у погоджені законопроекту № 7066, але вони нахабно в усіх пояснювальних записках та експертизах, які йшли додатками до законопроекту, зазначали про наявність цього рішення про відмову у погодженні. Також, ДРСУ направила листа до КМУ від 20.07.2017 року № 5953, в якому просила не допустити схвалення законопроекту.  Але все сталося як в прислів’ї «а Васька слухає та їсть» — Уряд схвалив цей законопроект, подав до ВРУ та А. Парубій виносить його на розгляд Верховної Ради України.

Особисто я тричі звертався до Прем’єр-міністра України із заявами з повідомленням про порушення вимог законодавства при підготовці та схваленні Урядом законопроекту № 7066, але у Секретаріаті КМУ є такий начальник управління С. Конюхов, який вважає себе мабуть другим Прем’єр-міністром та, порушуючи Регламент КМУ, сам розглядає та надає відповіді.

З цього приводу 29 листопада 2017 року я та члени Громадської ради при ФДМУ звернулись з такими ж заявами до Голови ВРУ А. Парубія, до голів комітетів та фракцій ВРУ. Уважно до розгляду наших заяв віднісся тільки народний депутат Ю. Бойко, який звернувся до ДРСУ з цього приводу. Дуже прикро, що народний депутат І. Лапін, який керує Спеціальною контрольною комісією ВРУ з питань приватизації, як завжди, тільки відписався так не зрозумівши, що він став співучасником «беззаконня» при розгляді законопроекту № 7066.

На лист народного депутата Ю. Бойко ДРСУ надала відповідь листом від 15 січня 2018 року № 289/0/20, в якому зазначено: «З метою запобігання порушенню вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», ДРС листом від 20.07.2017 № 5953 на адресу Кабінету Міністрів України було направлено лист у якому наголошувалося про недопущення схвалення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення процесу приватизації). Незважаючи на зазначене, згідно витягу з Протоколу № 55 від 18.09.2017, Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону».

Важко зрозуміти, як можна і навіщо «беззаконним» шляхом приймати законопроект щодо приватизації, мета якого збільшення іноземних інвестицій та збільшення надходжень до державного бюджету.

Сумно від того, що це є «приклад виконання» вимог майдану – Закон один для всіх та сумно від тогощо так нахабно ні одна влада не паплюжила наше конституційне право на верховенство права та право на виконання владою законів України.

Автор: Качур Д. М. член Громадської ради при ФДМУ, експерт з питань приватизації 15.01.2018 р.