Гройсман і Яресько не мають програм економічного розвитку

436

Український економіст Андрій Новак розповів своє бачення стосовно призначення кандидатів на пост прем’єр-міністра України.

«Кандидатура на пост прем’єр-міністра України чинного міністра фінансів Наталії Яресько влаштовує західних партнерів країни, а призначення нинішнього спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана на пост глави уряду підтримують більшість українських політиків», — розповів Андрій Новак.

На думку експерта, Наталія Яресько та Володимир Гройсман не мають конкретних програм економічного розвитку країни, але можна зробити деякі прогнози щодо їхньої роботи на посаді прем’єр-міністра.

«Якщо прем’єр-міністром стане чинний міністр фінансів Наталія Яресько, тоді можна очікувати чіткого виконання пунктів меморандуму Україна-МВФ… Вона буде вигідною для наших зовнішніх партнерів. А для українських політиків кращою буде кандидатура з нашої корупційної системи, тобто чинний глава Верховної Ради Володимир Гройсман, який вимагатиме виконання коаліційних угод», — додав Новак.

Також експерт наголосив, що добір кадрів здійснюється за політичними квотами. Перемога на виборах і позиція в коаліції диктують претензії на посади, починаючи від міністерських і закінчуючи головами обласних і районних адміністрацій.

«Навіть зараз обговорюють лише кандидатури і політичні сили, а не їхні програми. І те, що добір кадрів на головні пости в країні здійснюється за політичними квотами є великою проблемою України», — підкреслив Андрій Новак.