Гройсман не хоче прем`єрствувати в Уряді лузерів

273

Спікер парламенту Володимир Гройсман заявляє про готовність очолити уряд у разі, якщо його кандидатуру підтримають фракції коаліції.

Раніше у четвер кандидатуру пана Гройсмана на посаду прем’єра на засіданні лідерів фракцій запропонував керівник БПП Юрій Луценко.

За його словами, чотири парламентські політсили – БПП, «Народний фронт», Радикальна партія, та «Батьківщина» — готові розглянути цю кандидатуру.

У п’ятницю почнеться робота над новою редакцією коаліційної угоди, а пан Гройсман презентуватиме свій план дій на посаді голови уряду.

За його словами, вона складатиметься з двох частин – антикризової та формування середньострокової перспективи.

«Я буду готовий»

«Якщо фракції коаліції розглянуть мою кандидатуру як можливу для переходу в Кабінет міністрів України, я буду готовий взяти на себе відповідальність і забезпечити базові позиції роботи виконавчої влади», — сказав він журналістам.

Пан Гройсман заявив, що система взаємостосунків між Кабміном та парламентом повинна бути змінена.

За його словами, нинішні програми співробітництва України з Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом повинні беззастережно виконуватися.

«Це питання нашої репутації та реформ», — заявив він.

Володимир Гройсман назвав однією з головних проблем, які нині постали перед Україною, «непрогнозованість» у різних сферах життя.

«Непрогнозованість породжує недовіру, а якщо є недовіра, то ми не можемо отримувати ніяких інвестицій… з цим треба покінчити», — сказав він.

За словами спікера, питання про призначення нового прем’єра найпевніше розглядатиметься у парламенті наступного пленарного тижня.

Міклош, Ковалів, Нефьодов

Стосовно кадрового складу наступного Кабміну нинішній спікер заявив про необхідність його «перезавантаження», а також що у нових урядовців повинна бути «бездоганна репутація та професійні якості».

«Я ніколи не погоджуся бути прем’єр-міністром уряду лузерів. Я вважаю, що це має бути Кабінет міністрів, який відновить довіру і ми отримаємо спільний український успіх», — сказав він, відповідаючи на питання журналістів стосовно того, хто саме може увійти до наступного уряду.

Пан Гройсман заявив, що у новому уряді України, «незважаючи на те, хто буде прем’єр-міністром», могли б працювати колишній віце-прем’єр Словаччини Іван Міклош, а також нинішні заступники міністра економіки Юлія Ковалів та Максим Нефьодов.

При цьому щодо цих кандидатів він не уточнив про які саме посади у виконавчій владі йдеться.

Разом з тим, пан Гройсман сказав, що стосовно можливої присутності нинішнього міністра фінансів Наталії Яресько у новому складі Кабміну «повинні пройти консультації».

У вівторок пані Яресько заявила про готовність очолити новий Кабмін на пропозицію Петра Порошенка та Арсенія Яценюка. У четвер Юрій Луценко сказав, що у парламенті немає голосів для підтримки цієї кандидатури.

Володимир Гройсман підтвердив , що у разі його переходу на роботу до Кабміну з кандидатурою у спікери парламенту визначатиметься фракція «Народний фронт», а пост першого віце-спікера відійде БПП.